Kelepir Fiyatlı Gayrimenkuller! ING 45 Bin TL'ye İşyeri, Ziraat 29 Bin TL'ye Arsa, Halkbank 47 Bin TL'ye Konut Satıyor

Bankalar üzerinden uygun fiyatlarla gayrimenkul satışlarına devam ediliyor. Düşük maliyet ile gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için bankaların yeni gayrimenkul satış ilanları yayınlandı.

Emlak Haberleri 25.09.2021 - 16:08 25.09.2021 - 16:19 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de gayrimenkul yatırımı bol kazanç sağlanan yatırım yollarından birisi oluyor. Gayrimenkul yatırımı yaparken uygun fiyatla satın alma işlemini gerçekleştirmek kazanç miktarını oldukça yükselten bir detay olarak biliniyor. Son dönemlerde gayrimenkul fiyatlarında ciddi bir yükseliş kaydedildi. Özellikle konut fiyatlarının artışı ile başlayan süreç hem satılık işyerlerinin hem de arsaların fiyatlarında arttırıcı bir etki yaptı. 

BANKALARDAN SATILIK KELEPİR GAYRİMENKULLER

Bankalar düşük fiyatlarla gayrimenkul satışı yaparak son dönemde çok dikkat çekmeye başladılar. Bankalardan gayrimenkul satın almak için araştırma yapan vatandaşlar gözlerine inanamayacakları fiyatlarla karşılaşabiliyorlar. Bunun bankacılık sektöründe bir açıklaması olsa da gayrimenkul sektörü açısından bulunmaz bir fırsat olarak değerlendiriliyor. 

SORUNLU KREDİLERİN ÇÖZÜMÜ UYGUN FİYATA GAYRİMENKUL SATIŞI 

Bankalar esasında gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren kurumlar arasında bulunmuyorlar. Ancak bankaların mülkiyetlerine çok sayıda gayrimenkul geçebiliyor. Kredi verirken müşterilerinden ipotek talep eden bankalar gayrimenkuller üzerine ipotek tesis ediyorlar. Bu kredilerin geri ödemelerinde sorunlar yaşanınca da ipotek konulan gayrimenkul bankaların mülkiyetlerine geçiyor ve müşterinin kredi hesabı da kapatılıyor. 

Bankalar için nakit paranın çok büyük bir önemi var. Gayrimenkul şeklinde parayı bekletmek bankaların zarar hanesine yazılan bir veri oluyor. Bunun için de gayrimenkullerin kısa sürede satılıp nakit olarak banka bilançolarına eklenmesi gerekiyor. Bundan dolayı bankalar kendi mülkiyetlerine geçen arsaları, konutları, işyerlerini oldukça makul fiyatlarla satışa çıkarıyorlar.

Bankalar satışa çıkardıkları gayrimenkulleri kendi gayrimenkul siteleri üzerinden yayınlanan ilanlarla duyuruyorlar. Emlak365 okuyucuları için bankaların bu ilanlarını araştırdık ve oldukça makul fiyatlara satışa sunulan gayrimenkulleri tespit ettik. İşte bankalardan kelepir gayrimenkul satış ilanları

İNG BANK 45 BİN TL'YE SATILIK İŞYERİ İLANI 

ing işyeri satış ilanı

İNG Bank traqfından yayınlanan gayrimenkul satış ilanına göre Kocaeli'nin Gebze ilçesinde Mustafa Paşa Mahallesi'nde bulunan 28 metrekarelik işyeri satışa çıkarıldı. Oldukça ulaşılabilir bir lokasyonda bulunan bu işyeri için ING Bank tarafından 45 Bin TL'lik bir satış fiyatı belirlendi. Tam köşede yer alan işyerinin ticari faaliyetler için oldukça cazip nitelikleri olduğu bildirildi. 

ZİRAAT BANKASI 29 BİN TL'YE SATILIK ARSA

ziraat bankası arsa satış ilanı

Ziraat Bankası tarafından yayınlanan gayrimenkul satış ilanlarına göre Konya'nın Hadim ilçesinde Bademli Mahallesi'nde bulunan ve mülkiyeti bankaya ait olan bir arsa satışa çıkarıldı. 686 metrekarelik arsa için 29 Bin TL satış fiyatı belirlendi. Konut alanı imarı da bulunan arsanın aytırım için uygun olabileceği belirtildi. 

HALKBANK'TAN 47 BİN TL'YE SATILIK KONUT

halkbank konut satış ilanı

Halkbank tarafından yayınlanan konut satış ilanına göre Çorum merkez'de bulunan ve mülkiyeti Halkbank'a ait olan 85 metrekare büyüklüğündeki konut satışa çıkarıldı. Bu konu için 47 Bin TL'lik satış fiyatı belirlendi. Bu konut için teklif süresinin devam ettiği ve teklif vereceklerin en az 500 TL artırım yapabilecekleri ifade edildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@