Kemal Kılıçaroğlu'ndan Memur ve Emekli Maaşları için Yüzde 50 Zam Önerisi

CHP Genel Başkanı Memur ve Emekli maaşları için yapmış olduğu konuşmasında zam oranının en az yüzde 50 olması gerektiğini ilan etti. İşte Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının satır başları.

Kemal Kılıçaroğlu'ndan Memur ve Emekli Maaşları için Yüzde 50 Zam Önerisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu memur ve emekli maaşları hakkında açıklamalarda bulundu. Maaş zammı için düşündüğü rakamı rakamı kamuoyu ile paylaşan Kılıçdaroğlu yüzde 50 oranı üzerinde durdu.

KEMAL KILIÇDAROĞLU'NDAN MEMUR ZAMMI AÇIKLAMASI

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu basın mensupları ile bir araya geldi. Ankara'da kahvaltıda televizyon kanalların Ankara temsilcileri ile buluna Kemal Kılıçdaroğlu hem ekonomi başlıklarını hemde çalışanların maaş zam oranlarına dair görüşlerini açıkladı.

Dolar Açıklaması

Dolar kurunun çok sert kaybetmesi ile ilgili konuşan CHP Lideri dolar yükselmesi ve düşmesinin kimlere yaradığına ilişkin bir araştırma önergesi hazırladıklarını söyleyen Kılıçdaroğlu "Siyasi iktidar yaptığımız her şey şeffaf kimse rant sağlamamıştır diyorsa bu önergenin kabul edilmesi lazım. İktidarın kimseye avantaj sağlamadık demesini bekliyoruz." ifadelerini kullandı. Kur korumaı vadeli mevduat politikası için ise CHP Lideri modelin sürdürülemez olduğunu ifade etti.

Memur Maaş Zammı Açıklaması

Asgari ücretten sonra memur maaş zammı görüşmelerinin devam ettiği bu süreçte hem kamu personellerine hemde emeklilere verilecek ek zamma ilişkin ise CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu "Bu iktidar ne yaparsa yapsın güven sorunu var. Siyasi iktidar halka güven verirse çarklar yeniden döner. Asgari ücret zammının ardından memur ve emekliye de en az yüzde 50 zam yapılması lazım." diye konuştu.

SONRAKİ HABER