Kemal Kılıçdaroğlu Açıkladı: CHP'li Belediyelerde 2020 Yılında Asgari Ücret Kaç Lira Oldu?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Genel Merkez'de düzenlenen CHP Parti Meclisi toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 17.01.2020 - 12:09 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Genel Merkez'de düzenlenen CHP Parti Meclisi toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu yapmış olduğu açıklamasında 2020 yılında CHP'li belediyelerin ödeyeceği asgari ücret rakamını duyurdu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan Parti Meclisi gündemin önemli gelişmelerini masaya yatırdı. CHP HEP İTİRAZ EDİYOR ELEŞTİRİLERİNE YANIT GELDİ! Son dönemde sürekli olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından sürekli itiraz etmek iddiası ile suçlanan partisini savunan Kılıçdaroğlu "CHP hep itiraz ediyor diyorlar bana. Türkiye'de halkın ya da devletin lehine gelen bütün düzenlemelere CHP evet oyu vermiştir.İtiraz ettiğimiz konular elbetteki var. Ama bizim Anayasa Mahkemesi'ne giderek iptal ettirdiklerimiz de var. Sorunu ortaya koyarken arkasından çözümü de ortaya koymamız lazım. Sorun varsa biz arkasında çözümü koyuyoruz. Bakın taşeron işçilerin sorununu bir dile getirdik. Muhtar arkadaşlarımızın maaş alamamasını ilk biz dillendirdik.Erdoğan'ın belediyecilik toplantısında, ''40 yıllık siyasi hayatımızda ne de 18 yılda milletimize mahçup olacak hiçbir olayın içine girmedik. CHP gibi vatandaşı vaad yağmuruna tutup bunu unutan bir parti olmadık'' 2019'da bütçeyi getirdiler, 80 miyar dolar açık olacak dediler.Yıl sonunda ne oldu açık 123 milyar dolar oldu. Büyüme oranı ile ilgili yüzde 2.3 büyüyecek dediler. sonra binde 5 büyüyecek. Hani sözünüzün arkasında duruyordunuz?" dedi. CHP'Lİ BELEDİYELERDE ASGARİ ÜCRET 2020 YILINDA KAÇ LİRA OLDU?Konu hakkında açıklama yapan Kemal Kılıçdaroğlu her zaman sözlerinin eri olduklarını belirterek "Peki biz neye söz verdik ne yapıyoruz? Asgari ücret 2 bin 200 dedik.Bunlar rakamlarının yerini değiştirip 2 bin 20 lira yaptılar. 2020 yılı için ise 2 bin 500 lira olmadı dedik. 2 bin 324 lira olarak belirlediler. CHP'li belediyelerimizde 2 bin 500 lira yapacağız. Sözünün eri olan biziz" diyerek merakla beklenen rakamı açıkladı. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@