Kemal Kılıçdaroğlu CHP'li Belediyelerde Uygulanacak Asgari Ücreti Açıkladı! Belediyelerde En Düşük Maaş Kaç TL Olacak?

CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir son dakika açıklaması yaparak CHP'li belediyelerde 2022 yılında uygulanacak olan asgari ücreti duyurdu. CHP'li belediyelerde asgari ücret kaç TL olacak?

Finans 16.12.2021 - 23:10 16.12.2021 - 23:10 Engin Uzunoğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından paylaştığı bir video ile çok kritik açıklamalarda bulundu. Kemal Kılıçdaroğlu ekonomi alanındaki gelişmelere dair bir değerlendirme yaparken 2022 yılında CHP'li belediyelerde asgari ücretin ne kadar olacağını da ilan etti. 

MERKEZ BANKASI'NIN FAİZ İNDİRİMİ KARARINA ELEŞTİRİ

Merkez Bankası'nın faiz kararına tepki gösteren kemal Kılıçdaroğlu, "Merkez Bankası bugün akla mantığa sığmayan bir karara daha imza attı. Bugün Türk lirasının değer kayıplarına devam etmesine dair karar verdiler. Sonrasında da kasasında olmayan pararlarda piyasa müdahalesi yaptıklarını söylüyorlar. Böyle bir akıl tutulması ile karşı karşıyayız. Birilerini çok ama çok zengin ettiler ama halkımızı da açlık sınırına indirdiler." dedi.

AÇLIK ALGIYLA YÖNETİLMEZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik eleştirilerini dile getiren Kemal Kılıçdaroğlu, "Erdoğan bir ekonomik intihar treninin lokomotifi olmuş durumdadır. Bu rezaletler dünyada ilk defa bizim ülkemizde yaşanmıyor. örneğin TÜİK rakamlarla oynuyor ya gidip bakın aynısı Yunanistan'da yapıldı mı yapılmadı mı? Bu rakamlarla oynayanların sonları ne oldu? Açlık algıyla yönetilmez. Karnı aç olan insanları algıyla doyuramazsınız." ifadelerini kullandı. 

CHP'Lİ BELEDİYELERDE UYGULANACAK ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI

Kemal Kılıçdaroğlu 2022 yılında CHP'li belediyelerde uygulanacak olan asgari ücret ile de alakalı olarak konuşarak, "Bu gece kurmaylarımızla çok yoğun bir şekilde çalıştık. Kararımızı da hiç bekletmeden halkımıza duyurmak istiyoruz. CHP'li belediyelerde 2022 yılında en düşük asgari ücret 4.500 TL olacaktır." şeklinde konuştu.

CHP'Lİ BELEDİYELER KARA KIŞ FONU KURUYOR

CHP'li belediyelerin kara kış fonu kurmak için bir araya geleceklerini söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, "Belediyelerimizde bu hafta sonu Kayseri'de bir araya geleceğiz. Bu toplantıda kara kış fonunu konuşacağız. Biz o fonu kuracağız. Halkımız yalnız değildir. Bu felaketi beraber omuz omuza atlatacağız." dedi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@