Kemal Kılıçdaroğlu Müjdeledi! CHP'li Belediyelerden Ailelere Fatura Desteği Verilecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partili Belediyelerin kış dönemi için bütçe ayırdığını ve ihtiyaç sahibi ailelere destek olunacağını duyurdu.

Gündem 02.11.2021 - 16:25 02.11.2021 - 16:25 Mustafa KARAGÖZ

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Toplantısı düzenlendi. Grup toplantısı kapsamında geniş çaplı bir konuşma yapan CHP Lideri Kemal Kılıçaroğlu gündem, ekonomi ve yurtdışı ilişkiler hakkında açıklamalarda bulundu. CHP Lideri konuşmasında ayrıca CHP'li belediyelerden ailelere sağlanacak destekler hakkında bazı müjdeler verdi. 

CHP'Lİ BELEDİYELERDEN AİLELERE KIŞ DESTEĞİ

Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasının ekonomi bölümünde faturalara gelen zamları eleştirdi. Gelir dağılımı konusunda hükümete çok sert ifadeler kullanan Kemal Kılıçdaroğlu çiftçilerin çok zor durumda olduğunu söyledi.

Paranın dışarıya gittiğini söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında ayrıca Türkiye'yi ilk 10'a sokacağız diyorlardı ilk 20'den düşürdüler dedi. Kemal Kılıçdaroğlu iktidara bir çağrı yaptığını da hatırlatarak karakış fonu kurulmasını istedi.

Kış döneminde doğalgaz ve elektrik faturalarının ağırlaşacağını aktaran Kılıçdaroğlu elektrik faturalarından TRT payının kaldırılmasını talep ettiklerini de yineledi. CHP'li belediyeler olarak vatandaşın yanında olacağını söyleyen CHP Genei Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sağlanacak destekler hakkında ilk bilgileri verdi.

Kılıçdaroğlu tüm çalışmaların tamamlandığını ifade ederek "Bir vatandaşımız doğalgaz, elektrik faturasını ödeyemez duruma gelirse belediyelerimiz devreye girecek. Ankara karakış destek paketini açıkladı. 400 milyon liralık doğalgaz yardımı yapacak." dedi. 

HÜKÜMETE ASGARİ ÜCRET ÇAĞRISI "ASGARİ ÜCRETİ AÇLIK SINIRININ ÜZERİNE ÇIKARIN"

Hükümete bir de asgari ücret çağrısında da bulunan Kemal Kılıçdaroğlu asgari ücretin açlık sınırının üzerine çıkarılması gerektiğini söyledi. Kılıçdaroğlu sözlerini ise bir ton kömürün asgari ücreti geçtiğini ve insanların nasıl ısınacaklarını söyleyerek tamamladı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@