Kemal Kılıçdaroğlu saat 22.00'de beklenen videoyu yayınladı: Vakıflar ile ilgili çarpıcı açıklamalar!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ''Bir kaçış planının anatomisi '' adlı videosunu paylaştı. Hedefinde hükümet ve iki vakıf olan Kılıçdaroğlu, çok konuşulacak iddialarda bulundu.

Gündem 24.05.2022 - 23:29 24.05.2022 - 23:29 Büşra Uluşen

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında açıklama yaparak saat 22.00'de '' Bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim '' demişti. Sosyal medya hesabı üzerinden haberi duyuran Kılıçdaroğlu, partisinin toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaçmak için hazırlıkları hızlandırdığını, vakıf süsü vererek paralel yapılarla yurt dışına devasa paralar akıttığını iddia etti. Bu iddianın ardından saat 22.00'de bir video yayınlayacağını duyuran Kılıçdaroğlu, beklenen görüntüleri yayınladı. 

Kılıçdaroğlu, beklenen videoyu yayınladı!

Videonun ilk dakikalarında bürokratlara yönelik konuşan Kılıçdaroğlu, '' Ülkemizin dürüst, şerefli bürokratlarına selamlar oldun. Onlar başımızın üstünde. İktidarımızda onları çok güzel günler bekliyor. '' diyerek onları saf dışı tuttu. 

Hedefinde 'sarı bürokratları' alan Kılıçdaroğlu, '' Sizler devleti bitkisel hayata soktunuz. Bu süreçte kendinizi de bitirdiniz. Amacım komaya sokulan bu devleti uyandırmaktır. Komaya sokulan bu devi uyandırmak ve çalışır hale getirmektir '' diyerek, onları bu suç gemisinden indirmek istediklerini, çok geç olmadan küçük cezalarla kurtulabilecekleri bir aşamada kurtulmaları gerektiğini söyledi. 

Hükümete yönelik iddialarını peş peşe sıraladı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, '' Onlar kaçacak yer ararken, bizim başka memleketimiz yok. Biz bir yere gitmiyoruz, bu devleti birlikte ayağa kaldıracağız. Başını dik tut sevgili halkım. Sen varsın ve daha iyisini hak ediyorsun '' başlıklı videosunda, hedefine paravan vakıflara para aktarıldığı iddialarını koydu. 

Söz konusu vakıflara ilişkin isim vermeden imalarda bulunan Kılıçdaroğlu, iddia ettiği iki vakfın adını açıkladı. Bu vakıfların Ensar ve Türgev olduğunu iddia eden Kılıçdaroğlu, bu vakıfların 20 milyon dolar, 10 milyon dolarlar halinde para aktarıldığını ileri süren Kılıçdaroğlu, '' Siz bu paraları nereden buldunuz? '' sorularını yöneltti. 

Kılıçdaroğlu'nun videosu yayınlandıktan hemen sonra yaklaşık 1 milyon izlenme aldı. İddiaların hedefi olan AK Parti tarafından ise jet yanıt gecikmedi. AK Partili birçok isim açıklama yaparak iddiaların asılsız olduğunu ve Kılıçdaroğlu'nun doğru söylemediğini ifade etti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@