Kemal Kılıçdaroğlu "Tazminatları Ödemek İçin Evimi Sattım"

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu sön dönemlerde sık sık ödediği tazminatlar ile gündeme gelirken bugün Kılıçdaroğlu bu tazminatları ödemek için evini sattığını açıkladı.

EMLAK MAGAZİN 01.02.2019 - 12:57 15.07.2021 - 00:17

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu sön dönemlerde sık sık ödediği tazminatlar ile gündeme gelirken bugün Kılıçdaroğlu bu tazminatları ödemek için evini sattığını açıkladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün sabah kuşağında yer alan özel bir televizyon programına katıldı. CHP Lideri Kılıçdaroğlu "Tazminatlar İçin Evimi Sattım Yetmedi, Borç Aldım" Kemal Kılıçdaroğlu ödediği tazminatlar ile gündemde ki yerini korumaya devam ederken bu tazminatları ödemek için evini sattığını açıkladı. Evini sattığını açıklayan Kılıçdaroğlu satıştan gelen paranın yetersiz kalması nedeni ile 200 bin lira da borç aldığını söyledi. Kılıçdaroğlu tazminat davası açıklamasında "Man adası dolayısıyla yüksek tazminatlar ödeyeceğim. O iddiaların hepsi belgelere bağlı. Savcılık da belgelerin doğru olduğunu kabul etti. Dava açıldı. Davanın düştüğü üç mahkemenin başkanları davadan önce değiştirildi. Kim getiriliyor oraya bir AKP militanı olan kişi getiriliyor.Alt mahkemelerin hangi baskılarla karar verdiklerini biz gayet iyi biliyoruz. Hakim vicdanıyla karar verir. Kardeşim sen bir bankanın dekontuna nasıl yok dersin. Ben yüksek miktarlardaki tazminatlar için evimi sattım, karşılamadı, borç almak durumunda kaldım. Yüksek para cezaları vererek susturmaya çalışıyorlar. Yanlış hatırlamıyorsam 200 bin lira borç aldım. Bu benim mal varlığı beyanımda var" dedi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@