Kemal Kılıçdaroğlu'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 5 Kuruşluk Tazminat Davası

TBMM'de yaşanan gerilimin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'a tazminat davası açmıştı.

GÜNDEM 05.03.2020 - 14:38 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

TBMM'de yaşanan gerilimin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'a tazminat davası açmıştı. Bu dava gelişmesinin ardından bir dava haberi de Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi. CHP Lideri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 5 kuruşluk manevi tazminat davası açacağı açıklandı.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM'de yapmış olduğu konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik bazı ifadeler kullanmıştı. Bu ifadelerin ardından AK Partili Milletvekilleri ile CHP'li Milletvekilleri tartıştılar. Yumruklaşmaya varan tartışmaların yaşandığı olayların ardından ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Engin Özkoç'a 1 milyon TL'lik tazminat davası açtığı açıklandı. CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU'NDAN 5 KURUŞLUK DAVACHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi'nde bir basın toplantısı düzenledi.Konuşmasında, TBMM'de yaşanan olaylara ilişkin açıklamalarda bulunan Faik Öztrak, TBMM'de yaşanan olayları üzücü olarak nitelendirdi. TBMM'de Grup Başkanvekili Engin Özkoç'a planlı bir saldırı yapıldığını söyleyen CHP Sözcüsü Öztrak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a dava açacağını söyledi. "Genel Başkanımız, Erdoğan'ın hakaretleri için kendisine açılabilecek en ağır tazminat davalarını açmaya devam edecektir. Genel başkanımız, Erdoğan'a 5 kuruşluk tazminat davası açmaya karar vermiştir"Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@