Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Bir Kanal İstanbul Açıklaması Daha! Alan Olursa Ağır Bedel Ödeyecekler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Kanal İstanbul projesine ilişkin bir açıklamada daha bulundu. Kılıçdaroğlu konuşmasında "Alan olursa ağır bedeller ödeyecektir." ifadelerini kullandı.

Emlak Haberleri 09.11.2021 - 17:07 09.11.2021 - 17:07 Mustafa KARAGÖZ

Geçtiğimiz günlerde Kanal İstanbul Projesine dair bir açıklamada bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuya dair yeni açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu proje ihalesine katılmak isteyecek yerli ve yabancı firmaları hedef aldı. 

KILIÇDAROĞLU'NDAN KANAL İSTANBUL PROJESİ AÇIKLAMASI,

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasının başında Kanal İstanbul Projesinin kimse tarafından alınamayacağını söyledi. Alan olması durumunda bedel ödeyeceğini söyleyen Kılıçdaroğlu ister içeriden ister dışarıdan bu coğrafyaya ihanet etmek üzere açılan ihaleyi birisi alıyorsa ağı bedeller ödeyecekleri sözünü yineledi. Kılıçdaroğlu proje için İstanbul'a ihanet ifadesini kullanan Kılıçaroğlu konuşmasında iklim krizini de hatırlattı. 

Büyükelçilikleri de aradığını söyleyen CHP Lideri "Bunun herkesin bilmesini isterim dedim. İhaleye dışarıdan da gelebilirler. İstanbul'un talan edilmesini istemiyoruz. Büyükelçiliklere de yazı yazdım. O da ağır bedeller ödeyecektir dedim." diye konuştu. 

Daha önceki Kanal İstanbul konuşmasında kullandığı ifadeler nedeniyle tepki gören Kılıçdaroğlu o ifadelerin arkasında durarak "Ülkenin çıkarlarını korumak, İstanbul'u korumak ne zamandan beri yabancılara ihbar oldu. Bunu söyleyenler bizim milliyetçilerimizi asla sorgulayamazlar." dedi. 

Yine Söylüyorum Ağır Bedeller Ödeyecekler

Kemal Kılıçdaroğlu Kanal İstanbul Projesine dair konuşmasının sonunda ise kimse merak etmesin, İstanbul'a ihanet edilmesine asla izin vermeyeceği dedi.  Kılıçdaroğlu konuşmasını ise "Yine herkese söylüyorum Kanal İstanbul ihalesine kim girerse ağır bedeller ödeyecektir." sözleriyle tamamladı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@