Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Çok Sert Açıklama: Kanal İstanbul İhalesini Alan Olursa Bedeli Çok Ağır Olur!

Ulaştırma Bakanı tarafından Kanal İstanbul ana ihale açıklaması sonrasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu son derece sert bir açıklamada bulundu. Kanal İstanbul yapılacak mı, iptal edilir mi?

Emlak Haberleri 05.11.2021 - 14:11 05.11.2021 - 14:11 Gülcan Özer

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından dün yapılan Kanal İstanbul ihale açıklamasına ana muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan çok sert bir yanıt geldi. Tehdit gibi nitelendirilecek dozda bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu ihaleyi kimsenin almayacağını savundu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın en büyük hayalim diyerek tanıtımını yaptığı, Haziran ayında Sazlıdere Köprüsü temel atma töreni ile ilk kazmanın vurulduğu projede ana projenin ihale tarihinin açıklanması bekleniyordu. Muhalefetin büyük tepki gösterdiği proje hakkında son açıklama Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yapılmıştı. 

KEMAL KILIÇDAROĞLU: KANAL İSTANBUL İHALESİNİ HİÇ KİMSE ALMAYACAK! 

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul İklim Vizyonu ve Revize İklim Eylem Planı toplantısına katılldı. Burada bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu "Kanal İstanbul ihalesini hiç kimse almayacak. Alan olursa çok ağır bedeller ödeyecek. İster içeriden, ister dışarıdan, bu coğrafyaya ihanet etmek üzere açılan ihaleyi birisi alıyorsa ve iklim krizinin bu kadar yaygın olarak konuşulduğu dünyada siz hâlâ İstanbul'a ihanet etmeye devam edecekseniz ve bunun ihalesi açılacaksa ihaleye giren ağır bedeller ödeyecektir" diyerek bir kere daha projenin yapılmasına izin vermeyeceklerini vurguladı. 

ULAŞTIRMA BAKANI KANAL İSTANBUL İHALESİ HAKKINDA NE DEMİŞTİ?

Dün düzenlenen Türkiye 2023 Zirvesi etkinliklerine katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Kanal İstanbul projesinde alt yapı ve köprü çalışmalarına başladıklarını belirterek projenin ana ihalesini de yakın zamanda gerçekleştireceklerini dile getirmişti. Proienin bütçeye ek yük getirmeden hayata getirilmesi amacı ile titiz çalıştıklarını belirten Bakan Karaismailoğlu bu nedenle ihalenin geciktiğini söylemişti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@