Kemal Kılıçdaroğlu'ndan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 1000 TL Emekli Maaşı Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 1000 TL'nin altında emekli maaşı yok açıklamasına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu'ndan yanıt geldi.

Gündem 22.11.2019 - 12:41 15.07.2021 - 00:12 Emlak 365

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 1000 TL'nin altında emekli maaşı yok açıklamasına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu'ndan yanıt geldi. Kemal Kılıçdaroğlu emekli maaşlarına dair konuşmasında 800 bin kişiden fazlası 1000 TL'nin altında maaş alıyor dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu yapmış olduğu konuşmasında emekli maaşlarına dair açıklamalara değindi. Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu konuşmasında hükümetin 1000 TL'nin altında emekli maaşının olmadığını söylediğini ancak 847 bin kişinin bu tutarın altında maaş aldığını ifade etmişti. Bu açıklamalara yanıt ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gelmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu konuşmasında Türkiye'de 1000 TL'nin altında maaş alan kimsenin olmadığını, Kılıçdaroğlu'nun dul ve yetim aylıklarından bahsettiğini ifade etti. KEMAL KILIÇDAROĞLU'NDAN YANITCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise bu konulara dair yeni açıklamalarda bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi grup toplantısı kapsamında konuşan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu konuya ilişkin açıklamalarında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümete eleştirilerde bulundu. İşte Kemal Kılıçdaroğlu'nun o konuşması."Dediler ki böyle bir şey yok. En başta bin liranın altında emekli maaşlar var. Ben doğru söyledikçe onlar kandırmaya çalışıyorlar. Hangi televizyonları ve gazeteleri olursa olsun doğruları söylemek zorundayız. 800 binden kişi bin liranın altında aylık alıyor. 17 yıldır bu ülkeyi yönetenler Türkiye'yi ne hale getirdiler. Vatandaş için değil cepleri için çalıştılar. Biz kimin için çalışıyoruz vatandaş için çalışıyoruz. Birlikte başlattık birlikte yürüteceğiz."CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasının devamında belediyelere kayyum ataması konusunda değindi ve bu konuya yönelikte eleştirilerde bulundu.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@