Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Kahkaha Tepkisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gün içerisinde yapmış olduğu konuşmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gündem 29.02.2020 - 14:27 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gün içerisinde yapmış olduğu konuşmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Konuşma sırasında bazı milletvekillerinin gülmesine ilişkin eleştirilerde bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın konuşması beni derinden etkilemiş durumda dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gün içerisinde İstanbul Milletvekilleri ile biraraya geldi.Burada İdlib'te yaşanan acı saldırı ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik de eleştirilerde bulundu. Bu açıklamaların ardında ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan konuya dair yanıt geldi.CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A KAHKAHA TEPKİSİCumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hem İdlib saldırısına dair hemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bu noktada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması sırasında yaşanan gülmelere değinen Kılıçdaroğlu şu sözleri kullandı."Bugün Erdoğan’ın yaptığı açıklama beni derinden yaraladı, daha cenazeler defnedilmedi, bu nasıl konuşma, bu nasıl kahkaha? Biz nasıl kabul edeceğiz bunu? Derdi benim… Ne istiyorsun benden? Şu memlekete başsağlığı dileyelim, bari şu günde kavga etmeyelim, yaralarımızı saralım.Ben buradan milletime söz veriyorum, askerimizin tırnağına zarar gelmeyecek… Yazık günah değil mi bu askerlerimize, neyin için savaşıyorlar? Hepimizin başı sağ olsun. *Kahraman ordumuz özveriyle görev yapıyor, hayatlarını feda ediyorlar. Çocukları orada olan annelerle konuşuyorum. Hiç kimsenin tırnağına zarar gelsin istemeyiz."BU MECLİS NİYE VARCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasının devamında ayrıca Meclis'in açılmamasına tepki gösterdi. Sözlerine 'Bu Meclis Niye Var?' diye devam eden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "ari millete bir baş sağlığı dileyin. Bu meclis niye var? Meclis toplansın. Erdoğan gelsin Meclis’e bir açıklama yapsın. Niye gelmiyor? Emin olun çok üzgünüm. Hepimizin başı sağ olsun. Kahraman ordumuzun her bireyini kucaklıyorum." dedi.


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@