Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Faiz Eleştirisi! Hangi Faiz İndi, Hiç Kimsenin Faizi İnmedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu uygulanan faiz politikasına eleştirilerde bulunarak faizlerin de inmediğini ifade etti. Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının detayları.

Gündem 20.12.2021 - 15:03 20.12.2021 - 15:03 Mustafa Karagöz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen görüşme sonrası ekonomi gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kısa süre yapmış olduğu konuşmasını ve piyasaları etkileyen faiz indirimi politikasına tepki gösterdi. 

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU'NDAN FAİZ ELEŞTİRİSİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "halkımı faize ezdirmeyeceğim" sözlerine tepki gösteren CHP Lideri, "Hangi faiz indi?" sözleriyle yanıt verdi. Konuşmasının devamında çiftçinin, esnafın, tüccarın faizi indi mi diye soran Kılıçdaroğlu bu soruya Hayır yanıtını verdi. Kredi kartı ile borçlanan vatandaşların da faizinin inmediğini söyleyen Kılıçdaroğlu kimlerin faizi indiğine ilişkin şu ifadeleri kullandı. 

"Merkez Bankası bankalara kredi açarsa onun faizi indi. Vatandaşa yansıyan bir şey yok. Kim kazanıyor? Bankalar kazanıyor. Kime hizmet ediliyor? Bir avuç insana hizmet ediliyor. Faizin falan indiği yok. Hayal aleminde yaşıyorlar."

Kemal Kılıçaroğlu konuşmasında ayrıca hiç kimsenin umutsuzluğa kapılmaması gerektiğini söyledi. Türkiye'nin çözülmeyecek sorunu olmadığının altını çizen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu akılla, bilgi ve birikimle bütün sorunların çözülebileceğini söyledi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@