Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Hükümete Deprem Vergisi Eleştirisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu son dönemlerde gündemde gelen deprem vergilerinin kullanım alanlarına dair açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 28.01.2020 - 15:43 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu son dönemlerde gündemde gelen deprem vergilerinin kullanım alanlarına dair açıklamalarda bulundu. Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında hükümete bu yönde sert eleştiriler yöneltti.

Gün içerisinde gerçekleştirilen CHP Grup Toplantısına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu burada bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında, gündeme dair konular hakkında açıklamalarda bulunarak başlayan Kemal Kılıçdaroğlu deprem ve vergi üzerinde durdu.DEPREM VERGİSİ ELEŞTİRİLERİCHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasının başında 2004 yılından itbaren alınan deprem vergilerine değindi. Bu kapsamda 2019 yılına kadar 65 milyar TL vergi toplandığını ifade eden CHP Lideri Kılıçdaroğlu iktidarda olanların görevlerini yapmadıklarını ifade etti. Siyasi iktidarın her kuruşun hesabını millete vermek zorunda diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu duruma devlette şeffaflık, hesap veren iktidar diyoruz, dedi."Eğer bugün Türkiye Cumhuriyeti devleti, uluslararası yolsuzluk endeksinde 13 basamak birden geriye gidiyorsa bizden toplanan vergilerin hesabının verilmediğini kabul etmemiz lazım. Fakir fukaradan, yeni doğandan, en yaşlımızdan toplanan verginin hesabı verilmiş değil. Bütün demokrasilerde her vatandaşın şu soruyu sorma hakkı var: Vergi veriyorum, paramı nereye harcadın? Bu, demokrasinin gereğidir. Benim vergimi, benim vatanım, benim insanım için kullanacaksın."Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında ayrıca hükümetin 17 yıldır iktidarda olduğunu ifade ederek bu süre boyunca deprem vergisi alındığını söyledi. Vergileri vatandaşların ödediğine dikkat çeken Kemal Kılıçdaroğlu, bu paralar nereye gitti diye sordu. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@