Kemal Kılıçdaroğlu'ndan İki Yeni Randevu Talebi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdiği yeni bir video yayımlayarak iki yeni randevu talebini dile getirdi.

Gündem 21.04.2022 - 10:48 21.04.2022 - 10:48 Gülşah Konuk Akın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün akşam yeni bir video yayınladı. Yayınladığı videoda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İsrail ile ilişkilerin başka, Kudüs ile ilişkilerin başka olması ve Cemal Kaşıkçı davasının Suudi Arabistan'a devredilmesi açıklamaları ile ilgili eleştiride bulundu. 

AHLAK DEVLETİN TEMELİDİR
Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından yeni bir video yayınladı ve videonun altına: "Ahlak, devletin temelidir. Türkiye'nin onurunu Suudi Konsolosluğu'nun bahçesine gömenler, devletin temellerini sarstılar. Gelin bu gece, bu acı meseleyi konuşalım" notunu düştü. Videoda halka seslenen Kılıçdaroğlu, bir süredir farklı kesimlerle görüşüp konuştuğunu, görüştüğü kişiler arasında dini kanaat önderlerinin de olduğunu, her konuşmada din ile ahlakın beraber gitmesi gerektiğini söylediklerini ifade etti. İnsandan bahsediyorsak ahlaktan da söz ediyoruz demektir dedi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarını eleştirdi.

kk

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın: 'İsrail ile ilişkilerimiz başkadır, Kudüs başkadır' açıklamasından sonra halka seslenme ihtiyacı duyduğunu söyledi. Sarayın onura fiyat biçtiğini değer bilmediğini söyleyen CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Cemal Kaşıkçı'ya fiyat biçemeyeceklerini, Mavi Marmara şehitlerine fiyat biçemeyeceklerini, fiyat biçerlerse değer görmeyeceklerini söyledi. "Türkiye'yi buraya getiren, işte bu fiyat biçen, değer bilmeyen zihniyettir. Ahlaklı olmadan, dindar olma durumlarıdır. Ne olursak olalım ahlaklı olmak zorundayız. Türkiye'nin dindar, sofu, sufi, inançlı, inançsız sorunu yok. Türkiye'nin çok net bir ahlak sorunu var" diyen Kılıçdaroğlu, Cemal Kaşıkçı'nın bir yakınından bu konuyu konuşmak için randevu istediğini, Mavi Marmara ailelerinden de randevu isteyeceğini, o davanın kendileri için kapanmadığını ve iktidar oldukları zaman bu davalara devlet ahlakına göre yaklaşacaklarını açıkladı.

Emlak365.Com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@