Kemal Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır Gezisi Neden İptal Oldu? Neden Ankara'ya Döndü? Suikast İddiasına CHP'den İlk Açıklama

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır gezisi iptal edildi. Günler öncesinden planlanan programın neden iptal edildiğine dair suikast iddiaları ortaya atıldı. CHP'den hemen açıklama geldi.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır Gezisi Neden İptal Oldu? Neden Ankara'ya Döndü? Suikast İddiasına CHP'den İlk Açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 10 Aralık programında Diyarbakır'da STK ve İşadamları ile görüşmeler yapacağı açıklanmıştı. Günler öncesinden planlanan program ise son dakika gelişmesi ile iptal edildi. Söz konusu programın iptal edilmesinin ardından CHP Lideri Ankara'ya döndü. Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'ya dönmesinin ardından ise suikast iddiaları gündeme geldi.

CHP LİDERİ NEDEN DİYARBAKIR MİTİNGİNİ İPTAL EDİP ANKARA'YA DÖNDÜ?

9 Aralık'ta Şanlıurfa'da program düzenleyen ve temaslarda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 10 Aralık tarihinde Diyarbakır'da etkinliklere katılacağı ilan edilmişti. Diyarbakır'da sivil toplum kuruluşları ve iş dünyasından temsilciler ile bir araya gelmesi planlanan CHP Lideri Kılıçdaroğlu ani bir karar ile başkente döndü.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nın Ankara'ya dönmesinin ardından ise suikast iddiaları gündeme gelmişti. Sosyal medyada hızla yayılan iddialara ise Cumhuriuyet Halk Partisi'nden açıklama geldi.

CHP'den yapılan kısa bilgilendirme açıklamasında "Diyarbakır ziyareti geniş kapsamlı değildi. Genel başkanımız Ankara'da bir programa katılmak durumunda. Fakat ilerleyen tarihte Diyarbakır'a geniş kapsamlı bir ziyaret düzenlenecek" ifadeleri kullanıldı.

SONRAKİ HABER