Kemalpaşa Metro İhalesi Yapılıyor! Metro Güzergahı ve Durakları

İzmir Kemalpaşa metro ihalesi bugün yapılıyor. İzmir ulaşımı açısından büyük önem taşıyan metro hattı ile 27,5 km'lik yeni metro hattı inşa edilecek!

Kemalpaşa Metro İhalesi Yapılıyor! Metro Güzergahı ve Durakları

Ulaşımda yaşanan sorunları çözmek adına belediyeler son dönemde metro hattı projelerine ağırlık verirken bu adımlardan biri de İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından atıldı. İzmir'de ulaşım için büyük önem taşıyan Kemalpaşa metrosu için beklenen ihale bugün yapılıyor.

İzmir Pınarbaşı Kemalpaşa metro hattı ile beraber metro ulaşım ağı Kemalpaşa'ya kadar uzatılmış olacak. Toplamda yapılacak olan ihale ile İzmir'in mevcut metro hattına 27,5 km ilave sağlanmış olacak.

İZMİR PINARBAŞI KEMALPAŞA METRO HATTI GÜZERGAHI VE DURAKLARI HANGİLERİ, METRO İHALESİ NE ZAMAN?

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer yapmış olduğu açıklamasında "9 Ağustos günü başlayacak yolculuk, muhtemelen Buca metrosu için ortaya koyduğumuz bu rekor rakamı da geçecek bir rakam. Hepimizi çok heyecanlandıran, Kemalpaşa'nın 50-100 yılını olağanüstü değiştirecek yepyeni bir noktaya taşıyacak proje" diyerek dev projenin ihalesinin bugün yapılacağını duyurmuştu.

Kemalpaşa-metrosu-hattı

KEMALPAŞA METROSU 2 ETAP HALİNDE İNŞA EDİLECEK!

Kemalpaşa metrosu ilk olarak Pınarbaşı başlangıç noktası üzerinden Ambarlar Sitesi, Kavaklıdere 1, Kavaklıdere 2, Ulucak 1, Ulucak 2, Kemalpaşa, Kemalpaşa Belediye ve Kemalpaşa Üniversite istasyonları üzerinden Kemalpaşa ilçe merkezine bağlanacak. Daha sonra ise Ulucak 1 istasyonu üzerinden yapılacak olan yeni etap ile dört yeni istasyon inşa edilerek buradan Kemalpaşa OSB'ye ulaşım sağlanacak.

Otogar Pınarbaşı arası duraklar için 4,4 km ve 5 istasyon inşa edilirken Pınarbaşı Kemalpaşa metrosu için ise 13 istasyon ve 23,7 km metro hattı inşa edilecek.

SONRAKİ HABER