Kenarda Birikimi Olanlar Dikkat! Ünlü Ekonomist Uyarıyor: 2022 Yılının Sonunda Birikimlerin Yarısı Gidebilir!

Ekonomiye ilişkin tahminleri ile geniş bir kesime hitap eden Ekonomist Evrim Devrim Zelyut kenarda birikimi olanları uyardı! Tasarrufları olanlara kötü haber…

Finans 11.05.2022 - 17:15 11.05.2022 - 17:31 Duygu Dilan Duman

İsabetli piyasa tahminleri ile kısa sürede geniş bir takipçi kitlesine ulaşan Ekonomist Evrim Devrim Zelyut, yüksek enflasyona yönelik uyarı niteliğinde tahminlerde bulundu. Ekonomiye ilişkin çeşitli iddiaları ile çok sık gündeme gelen Zelyut, yatırımı olanların 2022 yılı sonunda kenardaki birikimlerin yarısının alındığını göreceklerini ifade etti. Konuya ilişkin yaptığı açıklamalarda önemli iddiaları ve tahminlerini ileri süren Zelyut, gündem yaratan açıklamaları ile son dönemde ekonomide görülen kötü gidişata karşın uyarılarda bulundu.

Devrim Zelyut 2022 Sonuna İşaret Etti!

evren devrim zelyut dolar yorumu-2

Geçtiğimiz günlerde ekonomi hakkında kritik bir yazı kaleme alan Evrim Devrim Zelyut, 2022 sonuna gelindiğinde tasarrufu olanlar için kötü bir haberi olduğunu ifade etti. ‘’Birikimlerin yarısının alındığını göreceksiniz’’ diyen Zelyut, enflasyonun sadece domates, kıyma, soğan ya da ev fiyatlarının artması değil, gelecek için kenarda tutulan birikimlerin de yok olması anlamına geldiğini ifade etti.

Enflasyona karşı birikimlerin kur korumalı veya dolara çevirebileceklerini ifade eden Zelyut, bu akışa direnmek için yapılacak söz konusu hamlelerin enflasyon kaçışı durdurmayacağına dikkat çekti. Farklı oranlarda da olsa birikimlerin bir kısmı ile vedalaşmak zorunda kalacakları ifade edildi. Enflasyonun sert bir şekilde yükselmeye devam etmesine bağlı olarak kenarda birikimi olanların yıl sonunda ciddi oranda bu birikimlerinin alım gücünün düşeceğinin altını çizdi. 

Enflasyona Karşı Yatırımcılara Kritik Uyarı!

Evrim Devrim Zelyut tarafından kenarda tasarrufu bulunanlara kritik uyarılar yapıldı. Tasarrufun alım gücünü de erittiğini bildiren Zelyut, vatandaşların zar zor kenara koydukları birikimlerinin enflasyon nedeniyle alım gücünün yok olduğunu ifade ediyor. Bankada Ocak 2022’de 100 bin TL’si olan bir kişinin 31 Aralık’ta bu parası ile başta satın alabileceği mal ve hizmet miktarının yarısı kadar satın alım yapabileceğini aktardı. Bu durumun 100 bin liralık yatırımın 50 bin liraya düşeceği anlamına geldiği ve yarısının kaybedileceğini gösterdiğini ifade etti.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@