Kenarda Birikimi Olanlar İçin Kaçırılmayacak Fırsatlar! Hazineden Satılık İmarlı Arsalar

Zorlu ekonomi döneminde birikimi olan vatandaşlar için yeni fırsatlar sunuluyor. Yaşanan süreçte çeşitli kamu kurumları çok ucuza arsa satışı yapıyorlar. İşte kaçırılmayacak o ilanlar.

Kenarda Birikimi Olanlar İçin Kaçırılmayacak Fırsatlar! Hazineden Satılık İmarlı Arsalar

Türkiye'nin pandemi süreci ve diğer etmenler nedeniyle yaşadığı ekonomik ortam yatırım yapmak isteyenlere çok özel fırsatlar sunmaya başladı. Birikimi olanlar için çeşitli gayrimenkul satış ilanları üst üste yayımlanırken bizlerde bu ilanlar arasında yer alan arsa duyurularını derledik.

PARASI OLANLARA ÖMÜRLÜK ARSA YATIRIMLARI

Kamu kurumlarının kendilerine ait olan arsa, arazi, tarla, bahçe ve benzeri taşınmaz ilanlarını emlak365.com olarak belirli aralıklarla paylaşıyoruz. Satış listesinde olan güncel ilanları sitemizden takip edenler kamu kurumlarının ihalelerine katılabiliyor ve çok uygun fiyatlara arsa yatırımı yapabiliyorlar. Ağustos ayının ilk günleri itibariyle yayımda olan, başvuru süreci devam eden arsa ilanlarını ise bu haberimizde derledik.

Kaçırılmayacak Arsa Yatırımları

Arsa almak isteyenler için çeşitli kamu kurumlarına arit 65 adet satış ilanı bulunuyor. Bazı kamu kurumları ise arsaları kiralamak için ihaleye çıktılar. Farklı özelliklerde yer alan arsaların kiralanması için yayımlanan güncel ilan sayısı ise 3.

Satış amaçlı ihaleye çıkarılacak olan arsalara bakıldığında, bir kamu kurumu birden fazla çok sayıda ihale ilanı yayımlayabiliyor. Örneğin son yayımlanan duyurularda Konya Beyşehir Belediye Başkanlığı bir duyuru kapsamında kendisine ait 8 farklı arsanın satışını yapacağını ilan etti. İlan edilen birçok duyuruda, arsa satışları için çok fazla ilan yer alıyor.

GÜNCEL SATIŞ İLANLARININ BİR KISMI

Birikimi olan, kredi kullanabilecek durumda olanlar için güncel satış ilanlarını sizler için aşağıda listeledik. Ancak duyurular bölümünde yer alan 66 farklı duyurunun tamamı aşağıda yer almıyor. Son yayımlanan ihale ilanlarını sizlerle paylaşıyoruz. Tüm duyurulara ise haberimizin altında yer alan bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

arsa

arsa2

arsa3

Arsa satış ilanlarında fiyat listelerini görmek isteyenler için her duyuru ayrı ayrı incelenmeli. İstekliler Basın İlan Kurumu - Resmi İlan Portalı üzerinden tüm belediyelerin, kamu kurumlarının, SGK, KGM, VGM, Kızılay gibi kurumların ihale ilanlarını tek tek araştırabilirler.

İHALELE BAŞVURU VE SATIN ALMA İŞLEMLERİ

İhale başvuruları kurumlara doğrudan yapılır. Kurumların belirlediği arsa muhammen bedelleri üzerinden bir teminat bedeli ödeyen istekliler, başvuru evraklarını kuruma teslim ederek başvurularını tamamlarlar. Daha sonra ihalede teklif veren katılımcılar en yüksek teklifi vermeleri durumunda arsaları almaya hak kazanırlar. Teslim işlemleri ise kurumlar tarafından yürütülür.