Kendi İşini Kuracaklara Devletten Ucuza Kiralık Dükkanlar

Kamu kurumları yayımladıkları duyurular ile kendilerine ait işyerlerinin kiraya vereceklerini ilan ettiler. Devletten kiralık işyerleri almak isteyenler ihalelere katılacaklar. İşte detaylar..

Emlak Haberleri 16.10.2021 - 08:57 16.10.2021 - 09:11 Mustafa KARAGÖZ

Kamu kurum ve kuruluşlarının gayrimenkul satışlarının yanında kiralık olarak değerlendirdikleri taşınmazları da bulunuyor. Kurumların kiralık ilanına çıkardıkları taşınmazların başında ise işyerleri bulunuyor. 

Genellikle belediye başkanlıkları tarafından yayımlanan duyurularda, farklı özelliklerde olan işyerleri için ihaleler düzenleneceği ihale süreci sonunda ise 1 yıldan 10 yıla kadar kiralama hakkı sağlanacağı açıklanıyor. 

16 EKİM 21 EKİM KİRALIK İŞYERLERİ DUYURULARI

16 Ekim tarihinden itibaren geçerli olacak ilanlarda ise çok sayıda duyuru bulunuyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi en fazla belediye başkanlıkları tarafından yayımlanan ilanlar için ihaleler düzenlenecek. 

Güncel ilanları değerlendirmek isteyenler için hangi şehirde kiralık işyeri duyurusu olduğu, isteklilerin ne kadar ücret ile ihalelere katılacakları ve ihale katılım işlemlerinin nasıl olacağını sizlerle paylaşıyoruz. 

İlk olarak güncel kiralık işyeri ilanlarını incelemek isteyenler aşağıda yer alan tabloyu inceleyebilirler. Söz konusu tabloyu Resmi İlan Portalı Basın İlan Kurumu'ndan aktarıyoruz. Güncel duyuruların tamamı kurumun web sitesinde yer almakta olup emlak365.com olarak en son yayımlanan ilanları bazılarını sizlerle paylaşıyoruz. 

GÜNCEL İŞYERİ KİRALIK İLANLARI

16 ekim kiralık işyeri16 ekim kiralık işyeri (4)16 ekim kiralık işyeri (3)16 ekim kiralık işyeri (2)16 ekim kiralık işyeri (1)

Kiralık işyeri ilanlarına dair listenin çok küçük bir bölümü yukarıdadır. Listenin tamamına ulaşmak için Basın İlan Kurumu'nu zirayret edebilirsiniz. Ayrıca listede çok sayıda il ve ilçe için ilanlar bulunmakta olup kendi şehrinize göre arama yapabilirsiniz. 

DEVLETTEN İŞYERİ NASIL KİRALANIR?

Devletten işyeri kiralamak isteyenler güncel duyuruları takip edecekler. Kendi il ve ilçelerinden yada istedikleri bir şehirden kiralık işyeri ilanı gören istekliler ilk aşama olarak kurumdan bilgi alacaklar. 

Kurumlar işyerlerinin kiralanması için şartname hazırlarlar. Kurumdan şartname alacak olan vatandaşlar daha sonra şartname esaslarına göre başvurularını yapacaklar. Daha sonra ihaleye katılıp teklif verilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@