Kendi işini kurmak isteyen kadınlara devlet destekli kredi fırsatı: Halkbank kadın girişimci kredisi

Ticari kredi denilince akla ilk gelen banka olan Halkbank, kadın girişimci kredisini duyurdu. Kadın girişimciler işlerini kurarken ihtiyaç duydukları finansmana Halkbank'la kolaylıkla ulaşabiliyor...

Finans 05.05.2022 - 14:27 05.05.2022 - 14:30 Duygu Dilan Duman

Ülkemizde çalışma hayatında yer alan kadınların sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Kadınların çalışma hayatında daha fazla yer alması ve büyük projelerde görevlendirilmesini teşvik etmek için Halkbank kadın girişimci kredisi gündeme geldi. Ticari alanda pek çok KOBİ’ye hayat veren finansman desteği sağlayan Halkbank, bu sefer kadın girişimci kredisi ile adından söz ettirmeye devam ediyor.

Güçlü Türkiye’nin Güçlü Kadınları için Önce Halk Sonra Bankayız sloganı ile yola çıkan Halkbank, ülke ekonomisine verdiği destekle biliniyor. İlk defa iş kuracak veya kendi işini kurmuş olan kadın girişimciler, ticari kredi ihtiyaçlarında Halkbank’ı tercih edebiliyor. Kadın girişimcilerin finansmana teşvik edilmesi amacıyla hayata geçen Kadın Girişimci Paketi büyük ilgi görüyor.

Halkbank Kadın Girişimci Kredisi Nedir?

halkbank-taşıt-kredisi

Bireysel müşterileri kadar ticari müşterilerine de büyük kolaylıklar sunan Halkbank, yine adından söz ettiren bir kredi kampanyası ile dikkat çekiyor. Halkbank’ın kendi işini kuracak veya kurmuş olan kadın girişimciler için başlattığı bu finansman desteğinde azami kredi limiti işini kuranlar için 150 bin TL ve yeni iş kuracaklar için 100 bin TL olarak belirlendi.

Halkbank kadın girişimci kredisinde vade sayısı 6 ay ana para ödemesiz dönem olacak şekilde azami 36 ay oldu. Bankanın resmi web sitesi üzerinde yer alan kampanya bilgilerine göre kredi aylık eşit taksitli olarak kullandırılıyor. Ayrıca kredi kullanan kadın girişimcilerden ödemesiz dönem faizleri aylık ve 3 ayda bir olacak şekilde tahsis ediliyor.

Halkbank Kadın Girişimci Kredisi Nasıl Çekilir?

Halkbank Kadın Girişimci Kredisi çekebilmek için gerçek kişi şahıs işletmesi veya hisseleri toplamının en az yüzde 50’si başvuru tarihi itibarıyla kadınlara ait olan işletmelerin başvuru yapması yeterli oluyor. Ayrıca iş planında gösterilen projeyi hayata geçirebilecek organizasyona sahip olan kadınlar ile sahibi olduğu işletmenin yönetimine aktif olarak katılan kadınlar da bu finansman desteğinden yararlanabiliyor. Kadın Girişimci Kredisi başvurusu Halkbank web sitesinden yapılabiliyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@