Kendinden 52 yaş büyük emlak zengini kadınla evlendi, eşi ölünce 4 milyon dolarlık mirasa tedbir konuldu!

Mirasının kız kardeşine kalmasını istemeyen 83 yaşındaki kadın, 31 yaşındaki genç adamla evlendi. Vefat edince, 4 milyon dolarlık miras havada kaldı.

Emlak Magazin 19.05.2022 - 16:33 19.05.2022 - 16:43 Büşra Uluşen

22 yaşındayken 74 yaşındaki H.N.T ile tanışan H.E, yaşlı kadın ile 9 yıl birlikte yaşadıktan sonra evlendi. 2014 yılında 31 yaşındayken, 83 yaşındaki H.N.T ile evlenen H.E, üç yıl sonra H.N.T'nin kız kardeşinin evliliğin iptali için açtığı dava ile karşılaştı. 86 yaşında hayatını kaybeden yaşlı kadın, ardında 4 milyon dolarlık miras bıraktı. Miras hem kız kardeşine hem de evlendiği genç adama kaldı. Ancak yaşlı kadının kız kardeşi konuyu yargıya taşıyarak, H.E'nin miras payına tedbir koydurdu.

Servet için evlenmediğini söyledi, 4 milyon dolarlık mirastan mahrum kaldı

H.E, 86 yaşındaki kadın ile tanıştığında apartmanda çöp topladığını belirterek, bazı kişilerin onun parasını alıp rahatsız ettiğini ve kendisine yardım etmek istemiyle tanıştıklarını söyledi. 12 yıl birlikte yaşadıktan sonra severek evlenmediklerini söyleyen genç adam, yaşlı kadının mal varlığını kız kardeşinin evlatlık çocuklarına bırakmak istemediğini ve teklifi kabul etmezse bir başkasına soracağını belirtti.

Evliliğin 4'üncü yılında kız kardeşi tarafından evliliğin iptali için dava açılmış ve kardeşi rahmetli olduktan sonra evlatlık çocukları tarafından kalan miras talep edilmiş. 

'' Maddi çıkar dışında açıklaması yok ''

Yaşlı kadının kız kardeşi tarafında açılan ve çocukları tarafından sürdürülen evliliğin iptali davasının dilekçesinde, H.E ile H.N.T'nin arasındaki 52 yaş vurgulanarak, bu durumun hayatın olağan akışına aykırı olduğu belirtildi. Ayrıca 31 yaşındaki genç bir erkeğin 83 yaşında demans hastası ve ayırt etme gücünden yoksun bir kadınla evlenmesinin maddi çıkarlar dışında bir açıklaması olmadığı ifade edildi. Bunun yanında evliliğin iptali davasına ek olarak H.E hakkında, H.N.T'yi öldürdüğü iddiasıyla suç duyurusunda da bulunulmuş. 

4 milyon dolarlık mirasa tedbir konulmasının ardından 31 yaşındaki H.E'nin hukuk mücadelesi devam ediyor.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@