Kentsel dönüşüm için milletvekili Nasır çağrı yaptı!

Türkiye’nin çehresinin değişmesinde önemli bir rol oynayan kentsel dönüşüm için AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, yerel yönetimlere çağrı yaptı.

KENTSEL DÖNÜŞÜM 26.08.2019 - 18:50 15.07.2021 - 00:13 SERHATMEDYA

Türkiye’nin çehresinin değişmesinde önemli bir rol oynayan kentsel dönüşüm için AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, yerel yönetimlere çağrı yaptı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde uygulanan kentsel dönüşüm projeleri kapsamında şehirlerin çehresi değişmeye başladı.  AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, kentsel dönüşümün hızlandırılması noktasında yerel yönetimlere, "Kentsel dönüşüm için harekete geçin" çağrısında bulundu.YEREL YÖNETİMLERE HAREKETE GEÇİN ÇAĞRISI"Deprem kuşağında bulunan ilimiz ve ülkemizde bu gerçekle yaşamayı öğrenmeliyiz.” Diyen AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, “Aslında deprem öldürmez, öldüren plansızlık ve mühendislik denetiminden yoksun yapılardır. İzmir virajın son dönemecindedir. Acil şekilde bölgesi ile bütüncül planlar yapılmaması halinde sadece yüzde 15 sağlıklı konuta sahip ilimizde, depreme bağlı can ve mal kayıpları yaşanacaktır. Dönüşümün gecikirse oluşacak sonuçların vebali de büyük olur." İfadelerini kullandı.ENGELLİ DOSTU ŞEHİRLER KURULACAKÇevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan Kentsel Dönüşüm Eylem Planı, eylül ayının ilk haftası açıklanacak. Yeni eylem planında, afet risklerinin bertaraf edilmesi, çevresel, tarihi ve kültürel değerlerin korunması, yatay mimarinin esas alınması, engelli dostu şehirler kurulması, yapılaşma sonrası oluşacak değer artışının adil olarak paylaştırılması temel hedefler arasında yer alacak. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@