Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı Olarak Devlet 329 Milyon Lira Ödedi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kentsel dönüşüm projeleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Bakan Kurum yapmış olduğu açıklamada kira yardımı tutarını da açıkladı.

Kentsel Dönüşüm 23.07.2018 - 12:15 15.07.2021 - 00:20 Serhat Karaman

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kentsel dönüşüm projeleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Bakan Kurum yapmış olduğu açıklamada kira yardımı tutarını da açıkladı.

Türkiye'de kentsel dönüşüm çalışmaları tüm hızı ile devam ederken kentsel dönüşümün devlete olan maliyeti de günden güne yükseliyor. Özellikle de evini, iş yerini kentsel dönüşüme veren kişilere ödenen kentsel dönüşüm kira yardımı tutarı katlanarak artıyor. Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı Olarak 329 Milyon Lira Ödendi Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yapmış olduğu açıklamasında 2018 yılının ilk 6 ayını kapsayan birinci yarıda ödenen kira yardımı tutarı rakamlarını kamuoyu ile paylaştı. Kurum yapmış olduğu açıklamada "Yılın ilk 6 ayında kentsel dönüşüm uygulamaları kapsamında, Türkiye genelinde riskli yapılar için 329 milyon 28 bin lira, riskli alanlar için ise 132 milyon 984 bin lira kira yardımı yapıldı." ifadelerine yer verdi. Kentsel Dönüşüm Kredisi Faiz Desteği Rakamı Da YükseldiKentsel dönüşüm kredisi kullanmak isteyen kişilere ödenen kredi faiz desteği rakamı da 15 milyon 840 bin lira sınırını aştı. Kentsel dönüşüm kamulaştırma verilerine de değinen Murat Kurum yapmış olduğu yazılı bilgilendirme metninde kamulaştırma ve kentsel dönüşüm çalışmalarının tüm hızı ile devam ettiğine vurgu yaparak 2018 yılının ilk yarısında Bakanlık olarak 37 milyon 521 bin lira kamulaştırma yapıldığını söyledi. Terörden zarar gören bölgelere devletin el uzattığını ve bu bölgelerde yenileme çalışmalarının tüm hızı ile sürdüğünü belirten Kurum kira yardımı için ödenen tutarın 99 milyon 984 binlik kısmının bu bölgede yapılan yenileme çalışmaları kapsamında ödendiğini dile getirdi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@