Kentsel Dönüşüm Müteahhitin Foyasını Meydana Çıkardı: İki Binaya Tek Duvar!

İstanbul'un Avcılar ilçesinde kentsel dönüşüm nedeniyle yıkılan binanın arkasından müteahhit skandalı çıktı. Müteahhit iki binayı tek duvarla yapıştırınca, diğer bina kullanılamaz hale geldi.

Emlak Haberleri 01.02.2022 - 17:37 01.02.2022 - 17:37 Büşra Uluşen

İstanbul'un Avcılar ilçesinde kentsel dönüşüme giren ve bu kapsamda yıkım çalışmaları başlatılan bir binanın bitişik nizam duvarının olmadığı tespit edildi. İncelemelerde, iki bina arasında tek bir duvar bulunduğu ve diğer binanın herhangi bir duvarı olmadan diğer duvara bağlandığı öğrenildi. 

İKİ BİNAYI TEK DUVARLA BAĞLADILAR!

Avcılar Merkez Mahallesi Ahmet Taner Kışlalı Caddesinde kentsel dönüşüm için yıkılan binanın yıkım çalışmaları sırasında herkesi şoke eden bir durum ortaya çıktı. Çalışmalarda yıkılan binanın yanındaki 6 katlı binanın bitişik nizam duvarının müteahhit tarafından yapılmadığı ortaya çıktı. 

Tek duvar ile birbirine bağlanan iki binayı görenler gözlerine inanamadı. Yıkımdan kopan parçalar binadaki evlerin içine düşerken, bina tedbir amaçlı boşaltıldı ve altındaki iş yerleri de kapatıldı.

6 dairenin bulunduğu bina mühürlendi, karot örneği alınması için inceleme başlatıldı. 

avcılar tek duvar

'' MÜTEAHHİT DİĞER BİNAYA YAPIŞTIRMIŞ ''

Söz konusu binanın altında dükkanı bulunan bir esnaf, binanın yıkımına bir hafta 10 gün önce başlandığını söyleyerek şunları kaydetti:

'' Bina tek duvar yıkılan bina önceden yapılmış, bizim bina sonradan yapılmış. Müteahhit de araya duvar yapmamış, diğer binaya yapıştırma yapmış. Bina tek duvar, vatandaş zarar görmesin diye boşalttırdılar'' dedi. 

avcılar tek duvar2

Tek duvar ile birbirine bağlanan binada yaşayan vatandaşlar ve esnaflar durumdan şikayetçi. Dükkanı kapatılan esnaf işlerinin durması nedeniyle mağdur olurken, binada yaşayan vatandaşlar ise bir anda evsiz kaldı. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@