Kentsel Dönüşüm Riskli Yapı Tespiti Nasıl Yapılır?

Depreme dayanıksız olan eski ve çürük yapıların yıkılarak yerlerine depreme dayanıklı sağlam ve yeni yapıların inşa edilmesini sağlamak amacı ile kentsel dönüşüm çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor. 

Kentsel Dönüşüm 14.05.2018 - 16:57 15.07.2021 - 00:21 Serhat Karaman

Depreme dayanıksız olan eski ve çürük yapıların yıkılarak yerlerine depreme dayanıklı sağlam ve yeni yapıların inşa edilmesini sağlamak amacı ile kentsel dönüşüm çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor. 

Bir yapının kentsel dönüşüme girmesini sağlamak için atılması gereken ilk adım ise kentsel dönüşüm riskli yapı tespiti olarak öne çıkıyor. Peki, kentsel dönüşüm riskli yapı tespiti nasıl yapılır?Riskli Yapı Tespiti İçin Başvuru Nasıl Yapılır?Taşınmazın kentsel dönüşüm projesine dahil edilmesi için ilk olarak riskli yapı tespiti yapılması gerekir. Bunun için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilen kurum üzerinden başvuruda bulunulması gerekir.Riskli Yapı Tespiti Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

  • Başvuru dilekçesi  • Son 1 ay içerisinde alınmış tapu sicil kaydı  • Taşınmaza ait elektrik ve su faturası  • Tapu sahibinin kimlik fotokopisi  • Belediyeden alınacak “Emlak Vergisi Bildirimi”  • (Vekaletle yapılacak ise“6306 sayılı kanun” ibareli vekaletname)  •  

Riskli Yapı Başvuru Dilekçesi Örneği 

                                                                                                                                          ……./..…./201….T.C.…………………………….VALİLİĞİİL ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜALT YAPI VE KENTSEL DÖNÜŞÜM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ’NE

 Konu:  Deprem Risk Raporunun Onayı ….…………………..İli, ……………………………….İlçesi, ………………………………………………………mahallesi, ……………….cadde, ………………………………..sokak, No: ………, ……………….pafta, ……………………..ada, ……………………………..parsel sayılı yerde bulunan binamız için Deprem Risk Raporunu Bakanlığınızca Lisanslandırılmış ……………………………………………………………………………………………………………………….’ne hazırlattık. Binamıza ait Deprem Risk Raporumuzun incelenerek gereğinin yapılmasını arz ederiz. Saygılarımızla;Ad SoyadİmzaEk: Deprem Risk Raporuİletişim (Adres):LİSANSLI FİRMA BİLGİLERİ…………………………………………………………….…………………………………………………………….……………………………………………………………..TOKİ haberleri, emlak haberleri, konut projeleri, kentsel dönüşüm haberleri ve satış duyurularından anında haberdar olmak için uygulamamazı indirebilirsiniz…Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZKaynak: emlak365.com
Gelişmelerden Haberdar Olun

@