2021 Yılında İllere Göre Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı Kaç TL Olacak, Kiralara Kaç TL Zam Gelecek?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ödenen kira yardımı destekleri arasında yer alan kentsel dönüşüm kira yardımı için 2021 yılı zam oranı beklenmeye başlandı.

2021 Yılında İllere Göre Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı Kaç TL Olacak, Kiralara Kaç TL Zam Gelecek?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ödenen kira yardımı destekleri arasında yer alan kentsel dönüşüm kira yardımı için 2021 yılı zam oranı beklenmeye başlandı. 2021 yılı yeniden değerleme oranı ile kira yardımı ne kadar olur?

Emlak365.com  / Devletin kira yardımı destekleri arasında yer alan kentsel dönüşüm kira yardımı için 2021 yılına ilişkin zam oranı beklenmeye başlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kentsel dönüşüm kira zam oranı için beklenti en az yeniden değerleme oranı kadar zam yapılması yönünde. 

KENTSEL DÖNÜŞÜM KİRA YARDIMI 2021 NE KADAR OLDU?

Henüz Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2021 yılına ilişkin resmi zam oranı açıklaması yapılmadı. Hatırlanacağı üzere 2020 yılında da Bakanlık tarafından ödenen kentsel dönüşüm kira yardımı tutarı için beklenen zam oranı açıklanmamış ve yıl boyunca hak sahiplerine ödemeler 2019 yılı listesi üzerinden yapılmaya devam edilmişti. 

2021 yılına ilişkin resmi kira zam oranı rakamının ise en geç Mart ayına kadar açıklanması bekleniyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan yeniden değerleme oranı yüzde 9,11 olarak ilan edilirken kentsel dönüşüm kira yardımı olarak rakamlara en az bu rakam üzerinden zam yapılması bekleniyor. 

KENTSEL DÖNÜŞÜM KİRA YARDIMI KAÇ TL, İLLERE GÖRE EN DÜŞÜK VE EN YÜKSEK KİRA YARDIMI NE KADAR ÖDENİYOR?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığı tarafından kira yardımı hesaplara belirlenen listeye göre ödeniyor. Bu listede illere göre ödemeler yapılıyor. Şu anda uygulamada olan listeye göre:

Artvin, Bilecik, Bingöl, Bolu, Burdur, Çankırı, Erzincan, Gümüşhane, Hakkari, Kırşehir, Nevşehir, Sinop, Tunceli, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük ve Kilis illerinde en düşük kira yardımı tutarı 715 TL olarak ödenirken en yüksek kira yardımı tutarı ise 1.150 TL ile Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde ödeniyor. 

Yorumlar (0)