2021 Yılında Yeni İmar Barışı Olacak Mı, Yapı Kayıt Belgesi Affı Gelecek Mi?

2018 yılından önce yapılan kaçak yapılara af sağlayan imar barışı için son başvuru tarihini kaçıran ya da yapı kayıt belgesi son ödeme tarihi içerisinde işlemlerini yapamayan kişiler için 2021 yılı yeni imar barışı umudunu da beraberinde getirdi.

2021 Yılında Yeni İmar Barışı Olacak Mı, Yapı Kayıt Belgesi Affı Gelecek Mi?

2018 yılından önce yapılan kaçak yapılara af sağlayan imar barışı için son başvuru tarihini kaçıran ya da yapı kayıt belgesi son ödeme tarihi içerisinde işlemlerini yapamayan kişiler için 2021 yılı yeni imar barışı umudunu da beraberinde getirdi. Peki, yeni imar barışı çıkar mı, yapı kayıt belgesi affı olacak mı?

Emlak365.com / İmar barışı müjdesi bekleyen kişilerin sayıları her gün artarken ne yazık ki 2020 yılında beklenen müjdeli haber gelmemişti. BÜTÇE AÇIĞINI KAPATMAK İÇİN 2021 YILINDA İMAR BARIŞI ÇIKAR MI, YAPI KAYIT BELGESİ AFFI GELİR Mİ?2020 yılında yaşanan pandemi nedeni ile büyük bir bütçe açığı oluşurken gerek sağlık harcamalarının artması gerekse de pandemi destekleri ile sosyal yardım tutarının artması üzerine imar barışı umudu bir kere daha gündeme geldi. Özellikle de süreçte başvuru yapamayan ya da başvuru yapmasına rağmen yapı kayıt belgesi ücreti son ödeme tarihi dolmasına rağmen ödeme yapamadığı için hakkını kaybeden kişiler af müjdesi bekliyordu. Verilecek olan müjde ile yapı kayıt belgesi ödemesi yapamayan ya da süre bitmesine rağmen başvuru yapamayan kişiler için yeni bir barış imkanı doğarken aynı zamanda devlet içinde büyük bir gelir kapısı açılmış olacak. Yani hem vatandaş hem de devlet kazanmış olacak. Konu hakkında daha önce açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kesinlikle yeni bir imar barışı planlamaları olmadığını dile getirmiş, hatta bazı bölgelerde kaçak yapıların yıkımına da başlanmıştı. Vatandaş ise sosyal medya da örgütlenerek yeni bir imar barışı müjdesi almak için yoğun şekilde çabalıyor. 

Yorumlar (5)
MEMO 2 hafta önce
HEM DEVLETİN HEM VATANDAŞIN KAZANMASI DEVLETİMİZDEN İMAR BARIŞINI GETİRMESİNİ ÇOK İSTİYORUZ, BİRİNCİSİNİ KAÇIRDIK MAHVOLDUK, BİRAN ÖNCE ÇIKMASI İÇİN DÖRT GÖZLE BEKLİYORUZ
A budak 2 hafta önce
Imar barişi cikmali
Türkan 1 hafta önce
İmar barış affı çıkmalı, her altı ayda bir senede bir vergi affı çıkabiliyorsa imar affı neden çıkmasın.
Ali Gökoğlu 3 gün önce
Geçen sefer KENTSEL DÖNÜŞÜM DOLAYISIYLA ELDE ETMİŞ OLDUĞUM GAYRİMENKULÜM İÇİN 60000 TL YATIRDIM.BENİM,MÜTEAHHİDE İSTİNADEN KAÇAĞIM OLMADIĞI HALDE YAPI KONTROLDAN GELİP YANLIŞ RAPOR VERENLER YÜZÜNDEN KABUL EDİLMEDİ.60000 TL gitti.BEN TEKRARMI ÖDEYECEĞİM? BU DEVLETE ZERRE KADAR GÜVENİM KALMADI.ŞİMDİYE KADAR KURUŞUNA KADAR VERGİSİNİ ÖDEMİŞ EMEKLİ BİR VATANDAŞIM.HERKESE TAVSİYEM: DİKKAT EDİN!
Murat Şenocak 2 gün önce
Yapı kayıt belgeleri iptal edilemmeli. İnsanlar bu evlere yerleşti, sokağa mı atacaksınız. Yeni bir imar barışı istiyoruz. Yapı kayıt belgesi olanlarla devlet barışmalı.