Altındağ Cinderesi Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni Düzenlendi!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilecek olan Altındağ Cinderesi Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni tamamlandı.

Altındağ Cinderesi Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni Düzenlendi!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilecek olan Altındağ Cinderesi Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni tamamlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yapılan konuşma ile merakla beklenen projeye start verilmiş oldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum büyük bir merakla beklenen Altındağ Cinderesi Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma törenininde önemli açıklamalarda bulundu. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MURAT KURUM: GÖNÜLLÜLÜK ESASI İLE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİNİ TAMAMLAYACAĞIZ! Ankara'nın en önemli kentsel dönüşüm proieleri arasında yer alan Altındağ Cinderesi kentsel dönüşüm projesi hakkında açıklamada bulunan Bakan Kurum "Ankara'da seçim zamaında yapmış olduğum ziyaretimde 2 bin kişinin içerisinde yaşayacağı Cin Deresi bölgesinde ne yazık ki vatandaşlarımızın çok zor şartlar altında yaşadıklarını görmüş ve söz vermiştik. Bugün 91 bin metrekarelik alan içerisinde vatandaşlarımıza içerisinde güvenle yaşayacakları sağlam, güvenilir konutları inşa edeceğimiz. Ankaramız, Cin deremiz için konutlarımız hayırlı olsun. Cennet vatanımız için çok çalışmalıyız, hep birlik olmalıyız. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde zorlu zamanlarımızda dünyaya birlik olmayı gösterdik. Depremler ülkemizin kaçınılmaz gerçekleri. Türkiye son 100 yılda 80 bin canını yitirdi. Baktığınızda vatanımızın yüzde 66'ı risk altında, 60 milyon insan bu risk altında yaşıyor" sözleri ile depreme dikkat çekerek sosyal konutun önemine değindi ve vatandaşlar için depreme dayanıklı konutları gönüllülük esası ile hayata geçireceklerini söyledi. Emlak365.com


Yorumlar (0)