Ankara Keçiören'de Kentsel Dönüşüm Mahalleleri İçin 3 Şart Açıklandı!

Ankara'nın en büyük ilçeleri arasında yer alan Keçiören'de kentsel dönüşüm mahalleleri belirlenirken 25 mahallede ilk çalışmalar için düğmeye basıldı. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok çalışmalar hakkında bilgi verirken evini kentsel dönüşüme verecekler için şartlar açıklandı...

Ankara Keçiören'de Kentsel Dönüşüm Mahalleleri İçin 3 Şart Açıklandı!
Ankara'da kentsel dönüşüm projelerinin yakından takip edildiği bölgeler arasında yer alan Keçiören'de çalışmalar hız kazandı. Konu hakkında açıklama yapan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok önemli bilgilendirmelerde bulundu.

KEÇİÖREN KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNDE SON DURUM NE?

Kentsel dönüşüm çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirten Başkan Altınok 'Vatandaşımızın kentsel dönüşümle ilgili merak ettiği tüm sorular için bilgilendirme broşürlerimizi hazırladık. 25 mahallede 8 plan olarak devam eden kentsel dönüşümden faydalanmak isteyen vatandaşlarımız için şartlarımızı da belirledik. Üç farklı şartımız var.

Birincisi parsel sayısı fark etmeksizin parsellerini birleştirerek 4 bin metrekare büyüklüğüne ulaşan, ikincisi 4 bin metrekare büyüklük zorunluluğu olmaksızın 4 parselini birleştiren ve üçüncü olarak da tüm ada sahiplerinin anlaşması durumunda oluşan uzlaşıyla vatandaşlarımız müteahhitlerle özel sözleşme imzalayarak kentsel dönüşüme başlayabiliyorlar" diyerek bilgilendirme broşürleri hazırladıklarını söyledi.

KEÇİÖREN'DE KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN AÇIKLANAN 3 ŞART NE?

Başkan Altınok Keçiören Belediyesi olarak kentsel dönüşüm projeleri için 3 şart aradıklarını belirterek bu şartları parsel sayısı fark etmeksizin parsellerini birleştirerek 4 bin metrekare büyüklüğüne ulaşan, ikincisi 4 bin metrekare büyüklük zorunluluğu olmaksızın 4 parselini birleştiren ve üçüncü olarak da tüm ada sahiplerinin anlaşması durumunda oluşan uzlaşı olarak sıraladı.

25 mahallede kentsel dönüşüm çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Başkan Altınok, yürütülen çalışmalar kapsamında vatandaşların merak etmiş oldukları soruları yanıtlamak adına broşür bastırdıklarını, her mahalle için ayrı ayrı bastırılan broşürleri vatandaşlara ulaştırmak için çalışmaları sürdürdüklerini dile getirdi.
Yorumlar (0)