KENTSEL DÖNÜŞÜM

Antalya Balbey Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Mimarlara Anlatıldı!

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Balbey Mahallesi'nde uygulanacak olan Kentsel Yenileme Projesi için çalışmalar yoğun bir şekilde sürüyor. Projenin inşaat kısmının bu yıl içerisinde başlanacağı açıklandı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Balbey Mahallesi'nde uygulanacak olan Kentsel Yenileme Projesi için çalışmalar yoğun bir şekilde sürüyor. Projenin inşaat kısmının bu yıl içerisinde başlanacağı açıklandı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 2021 projeleri arasında yer alan Balbey Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi için çalışmalara hız verildi. Hazırlanan proje Büyükşehir Belediyesi’nce Antalya Mimarlar Odası’nın temsilcilerine anlatıldı. Mimarların projeye dair düşünceleri alınarak planlama üzerinde revizyon yapılacak.

BALBEY KENTSEL YENİLEME PROJESİ MİMARLARA ANLATILDI

Toplantıya Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Başdanışmanı Cem Oğuz, Başkan Danışmanı Alper Gökçay, ANTEPE Genel Müdürü İsmail Erdoğmuş, İmar Şube Müdürü Tuncay Kaya, Kent Estetiği Daire Başkanı Barış Soykam, Mimarlar Odası Antalya Şube Başkanı Ali Serdar Akyurt, Mimarlar Odası Antalya Şubesi İkinci Başkanı Hakime Yılmaz ve Mimarlar Odası yöneticisi Alper Erden Engiz ile mimarlar katılım gösterdiler.

Gerçekleşen toplantıda Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Başdanışmanı Alper Gökçay bir sunum gerçekleştirdi. Gökçay’ın sunumunda Balbey Mahallesi Yenileme Projesi ile alakalı bilgiler paylaşıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin şirketi olan Antepe İnşaat AŞ tarafından uygulanacak olan kentsel dönüşüm projesi genel hatlarıyla aktarıldı. Mimarlara ayrınları anlatan Alper Gökçay, projenin tüm safhalarının Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yöneticileceğini aktardı.

PROJEYE BU YIL İÇİNDE BAŞLANACAK!

Antalya’da oldukça önemsenen Balbey Mahallesi Yenileme Projesi’nin bu yıl içerisinde başlayacağını söyleyen Alper Gökçay, “Sayın Başkanımız Muhittin Böcek’in talimatı ile bu projeye bu yıl içerisinde başlanılacak. Antalya Mimarlar Odası’nın projeye dair görüşlerini almak bizim için çok değerli olacak. Bu görüşler doğrultusunda projeye son halini vererek inşaat aşamasına geçmek istiyoruz. Antalya’da bekleyen kentsel yenileme projelerinden bir tanesine daha başlamak için heyecanlıyız.” dedi.

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir