Bakan Kurum: 81 İlde 83 Milyon Vatandaşa Kentsel Dönüşümde Her Türlü Destek Verilecek

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kentsel dönüşüm projelerine ilişkin bakanlık çalışmalarına dair bilgi verdi.

Bakan Kurum: 81 İlde 83 Milyon Vatandaşa Kentsel Dönüşümde Her Türlü Destek Verilecek

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kentsel dönüşüm projelerine ilişkin bakanlık çalışmalarına dair bilgi verdi. Kurum konuşmasında yürütülen projeleri hatırlatırken bu alanda sağlanacak destekleri de açıkladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kentsel dönüşüm projelerine dair yeni açıklamalarda bulundu. Bütçe görüşmeleri kapsamında yaptığı konuşmasında, TBMM'de onaylanan düzenlemeleri hatırlatan kurum çok önemli düzenlemelerin hayata geçirildiğini ve artık hiçbir kentsel dönüşüm projesinin yarım kalmadığını açıkladı. 

MURAT KURUM'DAN KENTSEL DÖNÜŞÜME DESTEK AÇIKLAMASI

Bir dönem vatandaşların mağduriyet yaşadığı konulardan olan kentsel dönüşüm projelerinin yarım kalmasına dair Bakan Murat Kurum vatandaşlara önemli haklar sağlandığını duyurdu. “Meclisimiz de çok önemli düzenlemelere imza attı. Artık hiçbir kentsel dönüşüm projesi yarım kalmıyor; vatandaşımız tek taraflı fesih hakkına sahip” Hürriyet gazetesinden Bülent Sarıoğlu'nun haberine göre Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum konuşmasında ayrıca belediyelerin çalışmalarına değindi. 

'Ada Bazlı Plan Yapılamaz'

“Ada bazında plan yapılabilir, parsel bazında plan yapılamaz. Parselde imar değişikliğinden dolayı bir değer artışı varsa tamamı devletimize, kamuya aktarılıyor. Bugün kentsel dönüşümün önünde hiçbir engel yok. Belediyelerimizin tespit, yıkım ve inşa konusunda önlerinde hiçbir engel yoktur. Mesele, kentsel dönüşüm konusunda tespitler yapmaktır, kararı vermektir, inisiyatif almaktır, harekete geçmektir."

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum konuşmasının devamında ayrıca; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak 81 ilde 83 milyon vatandaşı ayırt etmeden kentsel dönüşüm konusunda her türlü desteğin verileceğini söyledi. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)