Bakan Murat Kurum Müjdeyi Verdi: Emlak Katılım Bankası Kentsel Dönüşümde Garantör Olacak, İndirimli Konut Kredisi Verecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklaması ile kentsel dönüşüm projeleri için çok önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Murat Kurum Müjdeyi Verdi: Emlak Katılım Bankası Kentsel Dönüşümde Garantör Olacak, İndirimli Konut Kredisi Verecek!
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklaması ile kentsel dönüşüm projeleri için çok önemli açıklamalarda bulundu.

Oturduğu evi kentsel dönüşüme vermek isteyen kişilere emlak Katılım Bankası vatandaşlar ile müteahhitler arasında Emlak Katılım Bankası garantör olacak, projeler tam söz verildiği zamanda, eksiksiz olarak tamamlanacak, konut kredisi çekmek isteyen vatandaşa Emlak Katılım Bankası 400 baz puan kentsel dönüşüm konut finansmanı kar payı oranı desteği sağlayacak.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MURAT KURUM'DAN EMLAK KATILIM BANKASI KENTSEL DÖNÜŞÜM FİNANSMANI AÇIKLAMASI!"Binasını kentsel dönüşüme tabi tutan vatandaşlarımızı güvence altına alacak ve kentsel dönüşüm çalışmalarına hız katacak yeni bir finansal çözümü Emlak Katılım Bankamız aracılığıyla hayata geçiriyor, milletimizin hizmetine sunuyoruz.

Emlak Katılım Bankamız güçlendirme, yerinde dönüşüm ve alansal dönüşüm olmak üzere 3 ana dönüşüm modelinde vatandaşlarımız ile müteahhit firmalar arasındaki sözleşmelerin garantörü olacak, vatandaşımızın mağduriyet yaşamaması için sürecin başından sonuna kadar takipçisi olacak.Vatandaşlarımızın Emlak Katılım Bankamızdan kullandığı finansmanlar, iş bitirme garantisi kapsamında, inşaatın ilerleme seviyesine göre müteahhit firmaya aktarılacak.

Vatandaşlarımıza, kentsel dönüşüm maliyetlerini azaltacak finansman destek sağlanacak. Kentsel dönüşüm kredilerinin kontrollü kullanılması ve inşa faaliyetlerinin tamamlanması garanti altına alacak.

Güçlendirme ve konut kredileri için azami 120 ay vade ile 400 baz puanlık, iş yerleri için de azami 84 ay vade ile 300 baz puanlık kâr payı desteğini finansal çalışmamız çerçevesinde Emlak Katılım Bankamız aracılığıyla vatandaşlarımıza sunacağız.

Kentsel dönüşüm çalışmalarında vatandaşımızın işini kolaylaştıracak ve güvenini sağlayacak projeler geliştirmeye devam edeceğiz. Afetlere hazır bir Türkiye’yi el birliğiyle inşa edeceğiz."

EMLAK KATILIM BANKASI KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUT FİNANSMANI DESTEĞİ İLE 400 PUANLIK İNDİRİM YAPACAK! 

Türkiye'de her geçen gün artan deprem riskine karşı en büyük silah olarak görülen kentsel dönüşüm projelerini desteklemek adına Emlak Katılım Bankası devreye girecek.

Vatandaşın yaşamış olduğu en büyük 2 sorun olarak kabul edilen kentsel dönüşüm projelerinin yarım kalması sorununda Emlak Katılım Bankası garantör olarak güven sağlarken parasal sıkıntı yaşayan kişilere ise Emlak Katılım Bankası konut finansmanı paketinde kentsel dönüşüme özel olarak 400 puanlık kar payı desteği sağlayacak.
Yorumlar (0)