Bakanlık Sahaya İndi! Tozkoparan Kentsel Dönüşüm Projesi Emlak Konut GYO Eliyle Yapılacak, 1500 Konut Sadece 1.5 Senede İnşa Edilecek

İstanbul kentsel dönüşüm projeleri için yaşanan sorunları tek tek çözmeye devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Fikirtepe kentsel dönüşüm projesi sonrası Tozkoparan kentsel dönüşüm projesi için de sahaya indi! .

Bakanlık Sahaya İndi! Tozkoparan Kentsel Dönüşüm Projesi Emlak Konut GYO Eliyle Yapılacak, 1500 Konut Sadece 1.5 Senede İnşa Edilecek

İstanbul kentsel dönüşüm projeleri için yaşanan sorunları tek tek çözmeye devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Fikirtepe kentsel dönüşüm projesi sonrası Tozkoparan kentsel dönüşüm projesi için de sahaya indi!

Emlak365.com / İstanbul'da büyük bir kanayan yaraya dönen kentsel dönüşüm projeleri için birbiri ardına müjdeli haberler açıklamaya devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Fikirtepe Kentsel Dönüşüm müdahalesi sonrası bir diğer sorunlu bölge olan Tozkoparan Mahallesi kentsel dönüşüm projesi için de sahaya inme kararı aldı. EMLAK KONUT TOZKOPARAN KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ İLE 1500 BAĞIMSIZ BÖLÜM İNŞA EDECEK! Konu hakkında açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum "Projemizde temeli 2 ay içinde atıp, 1.5 yıl içerisinde bitireceğiz. Emlak Konut Genel Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan projemizle 62’si dükkan, 1438’i konut olmak üzere 1500 bağımsız bölüm yapacağız. Bu dönüşüm İstanbul’da örnek bir dönüşüm olacak. Dönüşüm konusunda İstanbullu kardeşlerimizin cesaretini, hevesini, kararlılığını teşvik edecek, arttıracak” sözleri ile projenin Emlak Konut GYO tarafından yapılacağını duyurdu. 

TOZKOPARAN KENTSEL DÖNÜŞÜM FİYATLARI KAÇ TL OLACAK, 2+1 VE 3+1 DAİRE FİYATI NE KADAR?Projede kimseyi mağdur etmeyeceklerini dile getiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum konut fiyatlarının yüzde 40 destek ödemesi yapacaklarını belirterek kalan tutarı ise vatandaşın içerisine girdiğinde 15 yıl vadeli olarak ödemeye başlayacağını söyledi. Vatandaşların en rahat şekilde evlerine kavuşmalarını sağlamak adına çalıştıklarını belirten Bakan Kurum vatandaşların  büyüklükleri 125 ila 135 metrekare olacak 3+1 daireler için ortalama 220 bin TL, büyüklükleri 95 ila 110 metrekare olacak 2+1 daireler için ise ortalama 180 bin lira ödeme yapacaklarını belirterek bu evlerin tamamlandığı anda fiyatlarının 1 milyon liraya kadar çıkacağını dile getirdi. 

Yorumlar (0)