Başkan İmamoğlu'ndan Faizsiz Kredi Çağrısı! Kentsel Dönüşüm İçin Sıfır Faizli Konut Kredisi Müjdesi Gelir Mi?

Türkiye her gün yeni bir deprem haberi ile sarsılmaya devam ederken yaşanan her yeni deprem sonrasında kentsel dönüşüm projeleri bir kere daha gündeme geliyor.

Başkan İmamoğlu'ndan Faizsiz Kredi Çağrısı! Kentsel Dönüşüm İçin Sıfır Faizli Konut Kredisi Müjdesi Gelir Mi?

Türkiye her gün yeni bir deprem haberi ile sarsılmaya devam ederken yaşanan her yeni deprem sonrasında kentsel dönüşüm projeleri bir kere daha gündeme geliyor. İBB Başkanı İmamoğlu kentsel dönüşüm ile alakalı yeni açıklamalarda bulundu.

Emlak365.com / Kentsel dönüşüm kamuoyunu meşgul etmeye devam ederken konu hakkında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından yeni açıklamalar yapıldı. BAŞKAN İMAMOĞLU AÇIKLADI: FAİZSİZ KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUT KREDİSİ MÜJDESİ GELMEDEN PROJELER İLERLEMEZ! Türkiye'nin kentsel dönüşüm projelerine siyaset üstü bir konu olarak tüm kaynaklarını seferber ederek önem vermesi gerektiğini belirten Başkan İmamoğlu “5 daire yerine 10 daire yapmak, 7 daire yerine 12 daire yapmak, yani emsal artışıyla kentlerimizi rezil rüsva ederiz. İstanbul'da bunun trajik örneği, Fikirtepe'dir.  Devletin şu anda oraya, yarattığı travmayı ve trajediyi çözmek için 5 milyar lira ayırdığını Sayın Bakan kendisi açıkladı.

Bu tür sorunları yaşamamak için, böylesi bir konserde herkes elini taşın altına koymak zorunda. Deprem önemli bir konu. Bakın İzmit'te yaşanan deprem, Türkiye'de 2001 krizini getirmiştir. O dönemdeki ekonomik travma, o dönemdeki kredilerin ödenememesi 2001'deki o derin krizi getirmiştir hepimizin önüne. Siz, İstanbul depreminin Türkiye’ye yaşatacağı tramvayı düşünebiliyor musunuz?" sözler ile yaşanacak olası bir İstanbul depreminin hem büyük can kayıplarına hem de büyük bir maddi kayıba yol açacağını dile getirdi. Süreçte tüm partilerin, hükümetin, vatandaşların ve müteahhitlerin iş birliği içerisinde çalışması gerektiğini dile getiren Başkan İmamoğlu herkesin işin içerisine dahil edildiği bir sisteme geçiş yapılması gerektiğini söyledi. 


Yorumlar (0)