KENTSEL DÖNÜŞÜM

Başkan Mansur Yavaş Keçiören Belediyesi Tarafından Hazırlanan Kentsel Dönüşüm Projesini Veto Etti!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Keçiören Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Çiçekli, İncirli, Kalaba, Karargahtepe, Basınevleri, Emrah, 19 Mayıs ve Tepebaşı Mahallerini kapsayan kentsel dönüşüm kararını veto etti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Keçiören Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Çiçekli, İncirli, Kalaba, Karargahtepe, Basınevleri, Emrah, 19 Mayıs ve Tepebaşı Mahallerini kapsayan kentsel dönüşüm kararını veto etti.

Keçiören Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Çiçekli Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi, İncirli Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi, Kalaba Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi, Karargahtepe Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi, Basınevleri Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi, Emrah Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi, 19 Mayıs Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi ve Tepebaşı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından veto edildi. 

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ VETO ETTİ KEÇİÖREN BELEDİYE BAŞKANI TURGUT ALTINOK KARARA İTİRAZ ETTİ! 

Keçiören’in en büyük mahallelerini kapsayan kentsel dönüşüm projesi Ankara Büyükşehir Belediyesi meclisine sunuldu. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş kentsel dönüşüm projesini; 

İlçe Meclis kararı ile sunulan eklerin birbiri ile uyuşmamaması,

Keçiören Belediyesi İmar Müdürlüğü’nün inceleme ve teknik değerlendirme yazısının büyükşehir belediyesine gönderilmemesi, 

Sunulan plan değişikliğinin çevre teşekkülü analizleri ve sunulan plan değişikliği ile ilgili açıklama raporu ve kentsel teknik altyapı raporunun detaylandırılmaması, 

Önerilen değişikliğin donatı alanlarının nüfus, konut sayısı verilerine göre eksik olması, 

Kat artışı, nüfus yoğunluğu artışı içeren teklifle etüte dair herhangi bir bilgi ve belgenin bulunmaması gibi nedenlerle projeyi veto etti. 

Kentsel dönüşüm planı veto edilen Keçiören Büyükşehir Belediye Başkanı Turgut Altınok ise Ankara Büyükşehir Belediyesi meclisi tarafından kentsel dönüşüm projesinin oy birliği ile kabul edildiğini belirterek projenin otopark sorununu çözen, ferah ve yeşil bir şehri hayata geçirmek üzere yapıldığını iddia ederek “köstekle bir yere varamayız, destek olunması lazım” diyerek karara itiraz etti. 

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir