Beylikdüzü Gürpınar Kentsel Dönüşüm Projesi İçin KİPTAŞ Müjdesi!

Her an büyük bir depremin meydana gelmesi beklenen İstanbul'da bu nedenle kentsel dönüşüm hayati bir önem taşırken süreçte ne yazık ki pek çok bölgede sorunlar yaşanmaya devam ediyor.

Beylikdüzü Gürpınar Kentsel Dönüşüm Projesi İçin KİPTAŞ Müjdesi!

Her an büyük bir depremin meydana gelmesi beklenen İstanbul'da bu nedenle kentsel dönüşüm hayati bir önem taşırken süreçte ne yazık ki pek çok bölgede sorunlar yaşanmaya devam ediyor. Bunlardan biride Beylikdüzü Gürpınar bölgesi olarak öne çıkıyor.

İstanbul'da sahip olduğu lokasyonu nedeni ile kentsel dönüşümde rant savaşının en yoğun yaşandığı yerleşim yerlerinden biri olarak öne çıkan Beylikdüzü Gürpınar Kentsel dönüşüm projesi hakkında bir son dakika gelişmesi yaşandı. Beylikdüzü Belediyesi ile KİPTAŞ arasında varılan iş birliği kapsamında Gürpınar 1. etap kentsel dönüşüm toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya projeyi üstlenen KİPTAŞ adına KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, Beylikdüzü Belediye Başkanı Murat Çalık ve Gürpınar bölgesinde yaşayan hak sahipleri bir araya geldi. KİPTAŞ BEYLİKDÜZÜ GÜRPINAR 1. ETAP KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ İLE DEPREME DAYANIKLI KONUTLAR ÜRETECEK! Süreç hakkında sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt "Beylikdüzü Gürpınar'da başlayacağımız #KentselDönüşüm projemiz için Beylikdüzü Belediye Başkanı @mmuratcalik ve hak sahiplerimizle bir araya geldik. @beylikduzubeltr ve @kiptaskonut iş birliği ile #RiskliYapıları hızla tahliye edip, güvenli konutların temelini atmak istiyoruz" diyerek amaçlarının riskli yapıları mümkün olan en kısa sürede tahliye ederek yerlerine depreme dayanıklı, güvenli konutları inşa etmek olduğunu dile getirdi. Konu hakkında açıklama yapan Beylikdüzü Belediye Başkanı Murat Çalık ise "Komşularımızın sağduyusu ve bizlere güveni sayesinde Gürpınar 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi’nde önemli mesafe aldık. KİPTAŞ iş birliği ile süreçte maddi - manevi iyileştirmeler sağladık. İmza atan, sürece katkı veren ve her zaman yanımızda olan komşularımıza teşekkür ediyorum" kentsel dönüşüm projesi için önemli adımlar attıklarını ve büyük bir mesafe katettiklerini dile getirdi. Emlak365.com

Yorumlar (0)