Çevre Bakanı Murat Kurum Ankara Cinderesi Kentsel Dönüşüm Projesi Detaylarını Açıkladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ankara'nın Cinderesi bölgesinde yapılacak kentsel dönüşüm projelerine ilişkin bir paylaşımda bulundu.

Çevre Bakanı Murat Kurum Ankara Cinderesi Kentsel Dönüşüm Projesi Detaylarını Açıkladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ankara'nın Cinderesi bölgesinde yapılacak kentsel dönüşüm projelerine ilişkin bir paylaşımda bulundu. Projenin ne zaman başlayacağına ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Kurum, bu alanda tarih verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yurt geneli çok sayıda şehirde devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarına yenileri ekleniyor. Bu alanda yürütülen çalışmalar oldukça yoğun bir şekilde ilerliyor. Deprem riski yüksek olan bölgelerde daha fazla yoğunluk kazanan kentsel dönüşüm projeleri büyükşehirlerde de hızla devam ediyor. ANKARA CİNDERESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİTOKİ Başkanlığı tarafından yürütülen bu kentsel dönüşüm projelerinden bir tanesi daha kısa süre içerisinde başlanacak. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yeni başlayacak proje hakkında kamuoyuna açıklamalarda bulundu. Çevre Bakanı Murat Kurum'dan Kentsel Dönüşüm Açıklaması Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kendisine ait sosyal medya hesabından Ankara Cinderesi'nde inşa edilecek kentsel dönüşüm projesinin başlayacağını bölge sakinlerine müjdeledi. Bakan Kurum açıklamasında söz konusu proje için 12 Ağustos tarihini işaret etti. Murat Kurum Twitter'dan yaptığı paylaşımında da, "Ankara'da örnek bir dönüşüm projesinin temellerini yarın atıyoruz. Hızlı, yerinde ve gönül rızasıyla hayata geçireceğimiz Altındağ Cinderesi Kentsel Dönüşüm Projemiz ilçemize değer katacak.Ankara/Altındağ - 12 Ağustos 2020 - 11:00" ifadelerini kullandı. 

Emlak365.com


Yorumlar (0)