Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan İstanbullulara Millet Bahçesi ve Yeşil Alan Projeleri Müjdesi!

Gaziosmanpaşa Bağlarbaşı Mahallesi 1739 Konutluk Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni'nde vatandaşlara hitap eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum İstanbullulara millet bahçesi ve yeşil alan projeleri müjdesi verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan İstanbullulara Millet Bahçesi ve Yeşil Alan Projeleri Müjdesi!

İstanbul'da büyük bir kentsel dönüşüm projesi hamlesi başlatan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Esenler Kentsel dönüşüm projesi sonrasında bugünde Gaziosmanpaşa Bağlarbaşı Mahallesi 1739 Konutluk Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Törenini gerçekleştirdi. 

Tören alanında toplanan vatandaşlara hitap eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum İstanbul'da yürütmüş oldukları dev projeleri açıklayarak kentsel dönüşüm projelerinin yanı sıra millet bahçesi ve yeşil alan projelerine de ağırlık vereceklerini söyledi. 

İSTANBUL KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİ İLE ŞAHLANACAK!

Bakan Kurum gerçekleştirmiş olduğu hitaplarında "1994'ten bugüne İstanbul'un 39 ilçesinde kentsel dönüşümden sosyal konutlara, çevre projelerine kadar her alanda mimarlarımız, mühendislerimiz, belediye başkanlarımız, işçi kardeşlerimiz 7/24 canla başla çalıştı, çalışıyor. Bir taraftan dar gelirli vatandaşlarımız için 21 bin 562 sosyal konutumuzu üretirken, başka bir yerde vatandaşlarımızın mülkiyet problemlerini çözüyoruz.

Bir yandan büyük otopark projeleri yaparken bir yandan da Atatürk Kültür Merkezini inşa ediyoruz, İstanbul Finans Merkezini yapıyoruz. Bir yandan İstanbul'a yeşil alan miktarını artıracak 34 millet bahçesi yapıyor, bir yandan İstanbul'daki gürültü problemini çözmek için bariyerler yapıyoruz" diyerek projelere hız kesmeden devam edeceklerini söyledi. 

Bugüne kadar İstanbul'da Esenler'de 15 Temmuz Millet Bahçesi, Sultangazi'de Sultangazi Millet Bahçesi ve Gaziosmanpaşa Millet Bahçesi projelerinin açılışlarını yaptıklarını belirten Bakan Kurum bu bahçeleri yürüyüş parkurları, gençlik parkları, bisiklet parkurları ve peyzaj düzenlemeleri ile yeşil bir ağ bütünü haline getireceklerini söyledi. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)