banner136

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ayder Yaylası Açıklaması! Kaçak Yapılar Mutlaka Yıkılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayder Yaylasında gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceledi. Burada devam eden çalışmaların ne aşamada olduğuna dair açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bölgenin 2022 sonunda çok daha aktif halde olacağını ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında bölgede bulunan kaçak yapıların da yıkılacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ayder Yaylası Açıklaması! Kaçak Yapılar Mutlaka Yıkılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize programı kapsamında Çamlıhemşin İlçesinde yer alan Ayder Yaylasına gitti. 

Burada devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi alan ve bu çalışmaları yerinde inceleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra beraberinde bulunan basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN AYDER AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ayder Yaylasında devam eden çalışmalara ilişkin çok yoğun bir şekilde ilerliyor ifadelerini kullandı. Bu çalışmaların Uzungöl'de devam edeceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan burada bulunan kaçak yapılara değindi.

Bu durumun kaçak yapılaşmadan öte işgal olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı bu yapıların mutlaka yıkılacağını ifade etti. Burada hiçbir vatandaşında mağdur edilmeyeceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan inşaatların yapımı ile birlikte konutsa konut mağaza ise mağaza neyse bunların haklarını da teslim etmekte hiçbir zaman tereddüdümüz olmayacak, dedi. 

Ayder Yaylasının önümüzdeki yıllarda daha aktif olacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Çok çok güzel bir gelişme görüyorum. Hedefimiz 2022 yılının sonunda yeni bir Ayder ortaya çıkarmak. Yeni Ayderimiz alt yapısı ile restoranları ile özellikle havalimanın da bitişi ile beraber buraya geliş gidişler gerek yurt için gerekse yurt dışı çok daha fazlalaşacaktır. Kayak turizmine yönelik de çalışmalar devam ediyor. Tüm bunlarla beraber burada kollektif bir anlayış sağlayacağız" ifadelerini kullandı. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)