İstanbul'un En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi Üsküdar'da Başlıyor!

İstanbul'da kentsel dönüşüm projelerinde önemli bir gelişme yaşanıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul'un en büyük kentsel dönüşüm projelerinden birisine başlanılacağını söyledi. 

İstanbul'un En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi Üsküdar'da Başlıyor!

Türkiye'de kentsel dönüşüm projeleri kapsamında önemli gelişmeler olmaya devam ediyor. Özellikle İstanbul'da kentsel dönüşüm projeleri kapsamında yoğun çalışmalar sürüyor. Bu çalışmalar hakkında bilgi veren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum her yıl 300 bin konutun tamamlanarak 5 yıl sonunda 1,5 milyon konutta dönüşümünü tamamlamak istediklerini söyledi.

İSTANBUL'UN EN BÜYÜK KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

İstanbul'un en büyük kentsel dönüşüm projeleri,nden birisi başlayacaklarını söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Pazartesi günü Üsküdar Ferah Mahallesinde, Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde ve Küplüce Mahallesinde 140 bin metrekarelik alanda çok önemli bir kentsel dönüşüm sürecini başlatıyoruz. Belki de bu proje İstanbul'un en büyük kentsel dönüşüm projesi olarak kayıtlara geçecektir. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ile tüm hazırlıklarımızı tamamladık. İstanbul'a ve Üsküdar'a hayırlı olsun.” dedi.

KİRAZLITEPE'DE 2 BİN KONUT İNŞA EDİLİYOR

Çevre ve Şehircilik bakanı Murat Kurum İstanbul Kirazlıtepe'de bulunan 2 bin konutluk kentsel dönüşüm projesinde incelemelerde bulundu. Bu projeye dair detayları kamuoyunaaktaran Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Kirazlıtepe Mahallesi'nde mühim bir kentsel dönüşüm projesi yapılıyor. 2 bin konutluk devasa bir projeden bahsediyoruz. Pazartesi günü bu projenin sona etabının ihalesini yapacağız. Konutlarımız zemin artı 3-4 katı geçmeyen planlarda inşa ediliyor. Mahalle kültürünün yaşatılacağı projede Ağustos ayı itibariyle hak sahibi kardeşlerimize konutlarını teslim ediyor olacağız. Bu bölgenin çehresi tamamen değişecek vedepreme dayanıklı yeni konutlar ile önmeli bir cazibe merkezi haline gelecek.” açıklamasını yaptı. 

İstanbuL'da kentsel dönüşüm projelerinde asla bir gevşemeye müsaade verilmeyeceğini söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Bakanlığımızın acil eylem planı içerisinde kentsel dönüşüm projeleri önemli bir yer tutmaktadır. Hem depreme dayanıklı hem de yeni binaların imarı anlamına gelen kentsel dönüşüm projeleri için gayret göstemeye devam edeceğiz. Bu konuda İstanbul'u tam anlamıyla inşaat alanına çevirerek adeta yeniden inşa ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (1)
Hakan kocak 2 hafta önce
Bu ulkede hersey sahte.kentsel donusum daha buyuk sahte.