İstanbul'da Acil Kodu İle Kentsel Dönüşüm Çağrısı Geldi!

İBB Mart ayı meclis toplantısı düzenlendi.

İstanbul'da Acil Kodu İle Kentsel Dönüşüm Çağrısı Geldi!
İBB Mart ayı meclis toplantısı düzenlendi. Düzenlenen toplantının bir numaralı gündem maddesi olası İstanbul depremi oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili M. Tevfik Göksu İstanbul genelinde acilen 4 bin binanın yenilenmesi gerektiğini söyledi.

İSTANBUL'DA KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN ACİLEN ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER AÇIKLANDI! 

Konu hakkında meclis oturumunda konuşma yapan Göksu "Sarıyer Rumelihisarı Mahallesinde 8 bağımsız bölüm, Beykoz Çubuklu Mahallesinde 117 bağımsız bölüm, Büyükçekmece Mimar Sinan Mahallesinde 412 bağımsız bölüm, Eyüpsultan Akşemsettin, Alibeyköy ve Çırçır Mahallelerinde 1540 bağımsız bölüm, Kağıthane Gürsel Mahallesinde 227 bağımsız bölüm, Sarıyer Derbent Mahallesinde 1584 bağımsız bölüm…

Bu mahalle ve konutlarla ilgili adım atmak için kimden ne bekliyorsunuz? Bu alanlarda yaşayan binlerce İstanbullunun canlarının hiç mi önemi yok sizin için? Bunları da yapamayacaksanız, en azından kendi sunumunuzda 'çok çok acil müdahale etmemiz gerekiyor' dediğiniz ve fakat 2 yıldır kılınızı kıpırdatmadığınız 224 ağır hasarlı binayı bir an önce yıkıp yeniden yapın" diyerek büyük bir çıkışa imza attı.

İSTANBUL'DA RİSKLİ YAPI OLARAK BELİRLENEN VE ACİLEN YIKILMASI GEREKEN 974 KONUT BULUNUYOR

Göksu yapmış olduğu açıklamasında İstanbul'da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından belirlenen 974 riskli binanın halen yıkılmadığını belirterek acilen önlem alınması gerektiğini söyledi. Olası bir İstanbul depremi ile yaşanacak yıkıma hemen acilen önlem alınması gerektiğini belirten Göksu bugün alınmayan her önlemin yarın çok daha büyük bir kayıp yaşanmasına neden olabileceğini söyleyerek herkesi göreve davet etti.
Yorumlar (0)