İzmir Deprem Konutlarının Temelini Cumhurbaşkanı Erdoğan Atacak!

İzmir'de 30 Ekim 2020 tarihinde meydana gelen 6.9 şiddetinde ki depremde en büyük hasarı Bayraklı bölgesi almıştı.

İzmir Deprem Konutlarının Temelini Cumhurbaşkanı Erdoğan Atacak!
İzmir'de 30 Ekim 2020 tarihinde meydana gelen 6.9 şiddetinde ki depremde en büyük hasarı Bayraklı bölgesi almıştı. Bayraklı bölgesinde yıkılan, ağır ve orta hasarlı olduğu için hakkında yıkım kararı verilen binaların bulunduğu bölgede yeni binaların yapımına başlanıyor.

DEPREM BÖLGESİNDE DEVLET 1.444 ADET KONUT İNŞA EDECEK! 

30 Ekim tarihinde yaşanan depremde yıkılan ve hasarlı olduğu için hakkında yıkım kararı çıkan binaların bulunduğu bölgede Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Toplu Konut İdaresi  Başkanlığı TOKİ işbirliği ile inşa edilecek olan deprem konutları için temel atma töreni  düzenlenecek.

Büyük bir yıkımın yaşandığı Bayraklı bölgesinde 22 Şubat 2021 tarihinde 1.444 adet konut ve 208 adet iş yeri için gerçekleştirilecek olan temel atma törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılabileceği açıkladı. Cumhurbaşkanı'nın programında başka bir çakışma olmaması durumunda törene katılabileceği belirtildi.

TÖREN DEPREMDE YIKILAN VE ENKAZ ÇALIŞMALARI İLE AKILLARA KAZINAN RIZA BEY APARTMANI ALANINDA YAPILACAK 

Depremde yıkılan ve enkaz altındaki kurtarma çalışmaları ile depremin sembolleri haline gelen Rıza Bey Apartmanı'nın bulunduğu alanda düzenleneceği açıklanan tören hakkında bilgi veren yetkililer ilk etapta 1.444 adet konutun inşa edileceğini daha sonra rezerv alan olarak belirlenen yerlerde inşaatların hızla başlanacağını dile getirdi.

1.444 adet konut ve 208 adet işyeri için TOKİ tarafından temel ve zemin iyileştirme çalışmaları tamamlanırken bölgede inşa edilecek konutların çalışmalarına eş zamanlı olarak başlanacak. Bugüne kadar hasar tespit çalışması tamamlanan 380 bina için yıkım kararı çıkarken diğer binalarda da hasar tespit çalışmalarının tamamlandığı 7 bölgede yeni ve depreme dayanıklı konutlar için inşaat çalışmalarına başlanacağı belirtildi.
Yorumlar (0)