Kaçak Yapılar Yıkılıyor! Kaçak Yapı ve Bungalov Evler Yıkıldı

Özellikle de imar barışı sonrasında sayılarında rekor artış olan kaçak yapılarla mücadele tüm hızı ile devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekipleri kaçak yapı ile mücadele konusunda göz açtırmazken bir yandan da tespit edilen kaçak yapıların yıkımları sürüyor. Bu kapsamda Muğla'da kaçak yapıların yıkımlarına hız verildi.

Kaçak Yapılar Yıkılıyor! Kaçak Yapı ve Bungalov Evler Yıkıldı
Özellikle de kıyı kesimlerde yaşanan yoğun kaçak yapılaşmaya karşı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekipleri mücadeleye  devam ediyor. Sahil şeridinde yapılan kaçak yapılar tek tek yıkılmaya devam ederken günübirlik tatilcilerin gözde mekanı olan Akbük koyunda da yıkımlar gerçekleşti.

Turizm bölgelerini koruma altına almak adına başlatılan çalışmalar kapsamında kaçak olduğu tespit edilen 32 eklenti ve bungalov ev yıkıldı. İmar barışı başvurularının sona erdiği 31 Aralık 2019 tarihinden sonra yapıldığıkları tespit edilen Muğla’nın Menteşe ilçesi kırsal Sarnıç Mahallesi’nde yer alan kaçak yapılar için işlemler  dün gerçekleştirildi.

32 EKLENTİ VE BUNGALOV EV YIKILDI! 

Aralarında bungalov evlerin de yer aldığı ve kaçak olduğu tespit edilen 32 yapının yıkımı dün gerçekleştirildi. Yıkım için iş makinelerinin mahalleye gelmesi ile beraber kısa süreli gerginlik yaşanırken iş makinelerine müdahale edilmeye çalışılması ile beraber mahalleye çok sayıda Jandarma ekibi sevk edildi.

Gelen Jandarma ekiplerinin müdahalesi sonrasında ekipler tekrar yıkım çalışmasına başlarken kaçak olduğu tespit edilen 32 eklentinin yıkım işlemleri tamamlandı. Türkiye'nin gözde tatil beldesi olan Bodrum'da kaçak yapılara ilişkin yıkım kararları devam ederken bölgede 2 bin 500 kaçak yapı olduğu belirtiliyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'da sık sık bölgeyi denetlerken tespit edilen tüm kaçak yapıların yıkılacağını, kaçak yapı yapanlara uygulanan cezaları kararlılıkla yürüteceklerini ve bölgede özellikle de turistik bölgelerde, koylarda ve kıyı şeridinde kaçak yapılaşmaya göz yummayacaklarını kesin bir dille açıklamıştı.
Yorumlar (0)