Kapadokya'da Peribacalarının Çevresinde Bulunan 101 Yapı Yıkıldı!

Türkiye'nin önemli şehirlerinden olan Kapadokya bölgesinde kısa bir süre de 101 yapı yıkıldı.

Kapadokya'da Peribacalarının Çevresinde Bulunan 101 Yapı Yıkıldı!

Türkiye'nin önemli şehirlerinden olan Kapadokya bölgesinde kısa bir süre de 101 yapı yıkıldı. Kapadoya'da neden 101 yapı yıkıldı, çalışmalar ne durumda?

Kapadokya merkezinde peribacalarının çevresinde yer alan 101 yapı 5 ayda yıkıldı.Yıkımın sebebi ne?Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: "Nasıl yıkıldığını da hep beraber göreceğiz"Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un, 3 Kasım 2018'de, Nevşehir'deki incelemeleri sırasında yaptığı açıklamada  "Tespitlerini tek tek yapıyoruz.Nasıl yıkıldığını da hep beraber göreceğiz" dedi. 4 Kasım 2018 günü başlatılan yıkım çalışmaları ile bölgedeki kaçak yapıların tespiti sürüyor.Belirli aralıklarla toplanan Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu ile Kültür Varlıklarını Koruma Kurulunun yaptığı değerlendirmelerin sonucunda yıkımına karar verilen yapılar, bulundukları alandan sorumlu belediyelere bildiriliyor.

Kaçak Ve Usulsüz Olduğu Tespit Edilen 132 Yapı Sorumlusuna TebliğKaçak ve usulsüz olduğu tespit edilen 132 yapı sorumlusuna da yıkım yapılacağı hususunda gerekli tebliğde bulunuldu.31 Mart'ta gerçekleştirilen seçimlerin ardından belediye başkanlarının görev başlaması için bir süre ara verilen yıkımlara, kaçak ve usulsüz olduğu belirlenen yapıların bildirildiği belediyelerdeki görevi devralan yeni belediye başkanlarının onaylarının ardından ara verilmeden devam edileceği öğrenildi.Emlak365.com


Yorumlar (0)