Sarıyer, Üsküdar, Beykoz Boğaz Öngörünüm Torba Yasa İle İmar Barışı Kapsamı İçine Alınıyor

İmar barışı kapsamına alınmayan yerler arasında yer alan ve büyük tartışmalara neden olan Üsküdar, Beykoz ve Sarıyer'in belirli bölümleri Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile imar barışı kapsamına alınıyor!

Sarıyer, Üsküdar, Beykoz Boğaz Öngörünüm Torba Yasa İle İmar Barışı Kapsamı İçine Alınıyor

AK Parti tarafından meclise taşınan torba yasa tasarısı ile imar barışı kapsamına alınmadığı için büyük tartışmalar neden olan İstanbul'un Beykoz, Sarıyer ve Üsküdar ilçeleri imar barışı kapsamına alınıyor. 

Torba yasa ile meclis gündemine taşınan yeni değişiklik ile beraber Üsküdar, Beykoz ve Sarıyer'in belirli bölümleri torba yasa ile imar barışı kapsamına alınacak. 

Boğaziçi İmar Barışı Kapsamına Mı Giriyor?

Yapılacak olan değişim ile beraber Boğaziçi İmar Barışı kapsamına alınmış olacak. Zaten daha önce de konu hakkında açıklamada bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Vedad Gürgen bu çalışmaların sinyalini vermişti. 

Boğaziçi sahil şeridi ve öngörünüm bölgesi içerisinde belirlenen alanlarda yer alan taşınmazlar da imar barışı kapsamı içerisine alınacak ve burada yer alan taşınmaz sahiplerinin de yapı kayıt belgesi almalarına izin verilecek. 

İmar Barışı Başvuruları Uzatılacak! 

Kanunun yasalaşması durumunda yani teklifin meclisten geçmesi halinde Sarıyer, Üsküdar, Beykoz ilçelerinin Boğaziçi ön görünüm kabul edilen sınırları imar barışı kapsamı içerisine alınmış olacak. Bu kişilerin imar barışı için yapı kayıt belgesi başvuru formu doldurması için sınırlı süre kalması neden ile imar barışı son başvuru tarihi uzatılacak gibi görünüyor. 

Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi İmar Barışı 

YAPI KAYIT BELGESİ ÜCRETİ ÖDEYEMEYENLER İÇİN: İmar Barışı Yapı Kayıt Belgesi Kredisi Veren Bankalar, En Uygun Kredi Hangi Bankada?

İmar Barışı Hatalı Beyan Düzeltme İşlemi Nasıl Yapılacak?

İmar Barışı Süre Uzatma ve İmar Affı Taksitlendirme Çalışmaları Başladı!

İmar Barışı Son Başvuru Tarihi İkinci Kez Uzatılacak Mı?

TKGM İmar Barışı / İmar Affı Sık Sorulan Sorular ve Yanıtları!

Emlak365.com Özel İçerik 

Yorumlar (3)
Alpaslan 2 yıl önce
Beşiktaş arnavutköy bölgesi de içine dahil olsun
Abuzeeya 2 yıl önce
Krokiye göre Anadolu yakası kuzey kesimi herzamanki gibi üvey evlat muamelesine tabi olmuş
Hatice 2 yıl önce
2018 yılında yapılan yapılarda lütfen imar barışı kapsamına alınsın. 1 kaç ay farkla kaçırııyoruz. Değerli devlet büyüklerimizden istirham ediyoruz
Saygılarımla