Kentsel Dönüşümde Banka Kredisi Faiz Destekleri Değişikliğine Dair Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de Yayımlandı!

Kentsel dönüşümlerde hak sahibi vatandaşlara verilen banka kredisi faiz desteklerinin tutarlarında güncelleme yapıldı. Konuya dair Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlanıp yürürlüğe girdi.

Emlak Haberleri 02.02.2022 - 02:50 02.02.2022 - 02:50 Engin Uzunoğlu

Kentsel dönüşümlerle alakalı olarak hak sahibi vatandaşlara devlet tarafından verilen kredi faiz desteklerinde değişiklik yapıldı. Kentsel dönüşüm kapsamında vatandaşlara Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından verilen kredi faiz desteklerinin tutar değişikliklerine dair Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlanıp yürürlüğe girdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayınlanan 6306 Sayılı Kanun Kapsamında Hak Sahiplerince Bankalardan Kullanılacak Kredilerde Sağlanacak Faiz Desteğine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar ile kentsel dönüşümde kredi faizi destek tutarları güncellendi.

kentsel dönüşüm kredi faiz desteği resmi gazete

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE FAİZ DESTEĞİ LİMİTLERİ DEĞİŞTİ

Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında hak sahibi olan vatandaşların bankalardan kullanacakları kredilere devlet tarafından verilecek faiz desteklerinde limitler arttırıldı. 

YENİ LİMİTLER 160 BİN TL VE 400 BİN TL OLARAK BELİRLENDİ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yürütlecek olan bu karara göre hak sahibi vatandaşlara verilecek olan kredi anapara tutarı 80 Bin TL'den 160 Bin TL'ye çıkarılırken konut yapım, konut edindirme, iş yeri yapım, iş yeri edindirme kredilerinde ise üst limit 200 Bin TL'den 400 Bin TL'ye yükseltildi.

EN FAZLA 2 MİLYON TL'LİK KREDİLER İÇİN FAİZ DESTEĞİ VERİLEBİLECEK

Konuya dair yayınlanan son Cumhurbaşkanı Kararı'Na göre bir hak sahibi adına faiz desteği verilecek olan toplam kredi tutarında da yükseltme yoluna gidildi. Alınan karar gereği hak sahibi olan bir vatandaş en fazla 2 Milyon TL'lik bir kredi için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'ndan faiz desteği alabilecek. Bu tutarın üzerindeki kredilere herhangi bir şekilde faiz desteği verilmeyecek. Daha önce bu üst limit 1 Milyon TL olarak belirlenmişti.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@