Kentsel Dönüşümde Yeni Vizyon İle İnşaat Sektörünün Önü Açılacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından açıklanan yeni kentsel dönüşüm vizyonu ile inşaat sektörü şaha kalkacak!

KENTSEL DÖNÜŞÜM 08.02.2019 - 14:06 15.07.2021 - 00:17 Emlak 365

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından açıklanan yeni kentsel dönüşüm vizyonu ile inşaat sektörü şaha kalkacak!

AK Parti Ankara Milletvekili ve Çevre Komisyonu Üyesi Barış Aydın, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından açıklanan kentsel dönüşümde yeni vizyonu değerlendirdi. Çocuklar Toprakla İç İçe, Mahallelerde Oyun Oynayarak Büyüyecek! Dikey mimari yerine yatay mimarının benimsenmesinin önemine değinen Aydın “Yatay mimari konsepti, geleceğin kentlerine en iyi hazırlık olacaktır. AK Parti planlarını gelecek nesilleri de düşünerek hayata geçiriyor.Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da uzun süredir söylediği gibi bizim anlayışımızda yatay mimari esastır. Tarihsel ve kültürel birikimimize de yakışan budur. Yatay mimari ile yalnızca kentlerimizde beton yığını görüntüsünü kaldırmakla kalmayacak, kente nefes aldıracağız. Bu konsept, kültürel değerlerimizi de geleneklerimizi de daha güçlü yaşamamızı sağlayacaktır. Çocuklarımızın toprakla iç içe, mahalle kültürü ile yetişmesi hepimizin arzusu” dedi. Artık Her Önüne Gelen Konut Üretemeyecekİnşaat sektörünün en çok şikayetçi olduğu konuların başında yer alan "her önüne gelenin müteahhit olması" sorunun da yeni uygulamalar ile son bulacağını belirten Aydın "Bakanlığımızın ciddi çalışmaları var.Şehirleri daha düzenli, sağlıklı hale getirmek ve şehirlerin dünya kentleri arasında yer almasını sağlamak için birçok proje başlatıldı. Bakanımızın da açıkladığı gibi her kente özel kentsel dönüşüm anayasası gelecek. Her belediye kendi il ve ilçesi için kentsel dönüşüm strateji belgesi hazırlanacak ve sadece ihtiyaç kadar konut üretilecek. Artık her önüne gelen istediği gibi konut, avm yapamayacak’’ dedi. Kentsel Dönüşüm Projeleri İle Yıllık 300 Bin Konut YenilenecekÖnceliğin deprem bölgesine ve çürük raporu olan binalara verilmesi ile beraber yıllık 300 bin konut yenileyeceklerini belirten Aydın ‘’Yıllık 300 bin konutun 30’unu Bakanlık olarak dönüştüreceğiz. Kalan 270 bin konut için de belediyelere, özel sektörümüze çağrıda bulunuyorum.Herkes elini taşın altına koymalı ve yeni hedeflerimize hız kazandırmak için daha çok çalışmalıyız. Yapılan her projede saha çalışmalarına devam edeceğiz, vatandaşla istişare toplantıları yapıp taleplerini alacağız. Daha yaşanabilir şehirler inşa edeceğiz inşallah’’ diyerek hedeflerini açıkladı. İnşaat Sektörünün Önü Açılacak, Türk Müteahhitler Dünyayı İnşa EdecekYapılacak olan yeniliklerle Türk müteahhitlerin önünü açacaklarını belirten Aydın Gerekli bilgi ve birikime sahip, ülkesine yatırım yapan müteahhitlerimizle birlikte onları yurt dışına da teşvik ederek sadece Türkiye’yi değil, dünyayı da inşa etmeye devam edeceğiz. Unutulmamalı ki Türkiye, Çin’den sonra dünyanın en büyük 2’nci müteahhidi konumunda. İnşallah geleceği hep birlikte güvenle inşa edeceğiz” dedi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@