Kentsel Dönüşüme 5 Kat Sınırlaması Geliyor!

Önceki dönemde Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak görev alan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki kentsel dönüşüm ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.

Kentsel Dönüşüm 03.09.2018 - 18:00 15.07.2021 - 00:20 Serhat Karaman

Önceki dönemde Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak görev alan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki kentsel dönüşüm ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.

Özellikle de kentsel dönüşüm sürecinin ilk başladığı dönemde yapılan yüksek katlı binalara değinerek konu hakkında yeni bir çalışma yürüttüklerini duyurdu. Mehmet Özhaseki yapılan çalışma sonucunda mahallelerde yapılacak olan kentsel dönüşüm projeleri için 5 kat sınırlaması getireceklerini açıkladı. Mahalle Dokusu Korunacak, Dikey Değil Yatay Mimari Benimsenecek! Özhaseki yapmış olduğu açıklamasında “Bir mahalle düşünün 1000 tane konut var 5 katlı hepsi aradan bir tanesi çıkıyor 25 katlı dedikoduyu nasıl önleyeceksiniz orada?Herkes başlıyor şimdi bunun bir meclis üyesi tanıdığı var oradan girmiş, adamını bulmuş vs. Bazen günahı olmayan belediye başkanı bile ortaya atılıyor hırpalanıyor. Bunu yasaklamak lazım işte. Mahalle bazlı veyahut da ada bazlı dönüşüm olması lazım.” deyirek çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yerinde Kentsel Dönüşüm YapılacakEvini kentsel dönüşeme vermek isteyen kişilerin aynı yerde bulunan evlere yerleştirilmesi gerektiğini belirten Özhaseki yerinde kentsel dönüşümü benimseyeceklerini söyleyerek “Bir mahalle düşünün 1000 tane konut var 5 katlı hepsi aradan bir tanesi çıkıyor 25 katlı dedikoduyu nasıl önleyeceksiniz orada?Herkes başlıyor şimdi bunun bir meclis üyesi tanıdığı var oradan girmiş, adamını bulmuş vs. Bazen günahı olmayan belediye başkanı bile ortaya atılıyor hırpalanıyor. Bunu yasaklamak lazım işte. Mahalle bazlı veyahut da ada bazlı dönüşüm olması lazım.” dedi. emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@