Kepçe İlk Darbeyi Vurdu! Tuzla İstasyon Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Başladı

İstanbul'un deprem riski yüksek ilçeleri arasında gösterilen Tuzla'da kentsel dönüşüm çalışmaları başladı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı tarafından ilk kepçe darbesi ile yıkım başladı.

Emlak Haberleri 24.11.2021 - 14:29 24.11.2021 - 14:29 Gülcan Özer

Tuzla İstasyon Mahallesi eski yapı stoku nedeniyle alarm zillerinin çalmasına neden olurken beklenen müjdeli haber geldi. Bizzat Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı'nın devreye girdiği ve kentsel dönüşüm çalışmalarını bizzat üstlendiği İstasyon Mahallesi bölgesinde yıkım başladı. 

Amaçlarının fay hattına yakın bölgede bulunması nedeniyle riskin yüksek olduğu Tuzla'yı depreme hazır hale getirmek olduğunu belirten Yazıcı özellikle de 1999 öncesinden yapılan eski sitelerde çalışmalara öncelik vermek istediklerini söyledi. Gönüllülük esasına uygun olarak kentsel dönüşüm çalışmalarını hayata geçirdiklerini belirten Yazıcı Tuzla'da 38 site ile görüşmelerin ise sürdüğünü dile getirdi. 

TUZLA'DA KENTSEL DÖNÜŞÜMDE SON DURUM NE?

Depreme dayanıklı yapı stokunu arttırmayı amaçladıklarını belirten Yazıcı "Deprem gerçeğini asla unutmadık ve unutmayacağız. Vatandaşlarımız ile birlikte kentsel dönüşüm çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah İçmeler Mahallesi'ndeki dönüşüm, Beşevler dönüşümü ve Tıp Kent Sitesi'nin dönüşü ve diğerleri ile birlikte bugün Ormet Sitesi'nin yıkımını gerçekleştiriyoruz.

Kuzey Anadolu Fay Hattı'na çok yakın, ilçelerden birisi olduğumuz için bu dönüşümlerde vatandaşımızın her zaman yanındayız" diyerek kentsel dönüşüm isteyen vatandaşların her zaman yanında olacaklarını söyledi. 7 blokta 63 dairenin yer aldığı sitede yıkımlar başlarken komşu konumda bulunan diğer sitelerde de anlaşma sağlamak adına görüşmeler sürüyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@